Problem z wysyłaniem poczty

Witam, mam wielki problem z wysyłaniem poczty.

Problem dotyczy tylko poczty wychodzącej, od razu chcę zaznaczyć, że program pocztowy jest skonfiguowany poprawnie i że nie mam problemów z połączeniem z smtp, problem mam z wysyłaniem poczty. Wskaźnik postępu dochodzi do 25% i zatrzymuje się.

Pocztę mam na o2.pl

Używam też Avasta, ale tam całkowicie wyłączyłem moduł skanowania poczty.

Sprawdzałem też The Bat i Thunderbirda i jest tak samo, tak więc wydaje mi się, że nie jest to problem programu pocztowego.

Czy ktoś może mi pomóc???

Poczekaj może to problem serwera o2.pl.

No chyba że z innych kont też nie da rady wysyłać.

pamietasz że na o2 serwer poczty wychodzącej wymaga uwierzytelniania ?

No jasne że pamiętam, próbowałem wszystkich możliwych ustawień, a poza tym mam też płatne konto pocztowe na icx.pl i też nie mogę nic wysłać. mam wrażenie że coś jest nie tak z systemem.

może być jakiś syf, wiry często przyłażą z wlasnym serwerem pocztowym - może cos się zakleszcza ? skan pozostaje i log kolegom do sprawdzenia wrzuć…

a może masz odpalony jakis serwer albo program p2p ? może po prostu łącze się nie wyrabia na wychodzącym i się dusi ?

Ja tez uzywam Avasta i modul mam wlaczony ale ustawiony na “wlasne”,wszystko smiga ok.

O ile to wina Avasta to zrob tak:Poczta>Dostosuj>POP dwa zaznaczone,SMTP>odznacz,NNTP>skanuj przychodzace zaznacz,Przekieruj>ustaw na ignoruj komunikacje lokalna -ochrona ma byc ustawiona na “wlasna”.Nie wiem czy podac jeszcze ustawienia do Outlooka?

Wiecie co, tydzień temu przeinstalowałem system, wcześniej było wszystko wporządku, miałem avasta i pocztę i śmigała aż miło patrzeć, a najlepsze jest to że same maile bez załączników chasają, tylko jak dorzucę jakiś załącznik to dupa.

Odznacz “skanuj wiadomosci wychodzace” w poczcie i sprawdz jakie ustawienia masz w zakladce Outlook i tez je odznacz.-tj w Avascie.

wyłącz całkowicie avasta i sprawdź czy to samo sie bedzie działo

Sprobuj jeszcze tego:z menu Narzedzia>Opcje>zakladka Zabezpieczenia>wylacz opcje"Nie zezwalaj na zapisywanie lub otwieranie zalacznikow,ktore moga potencjalnie zawierac wirusy">OK.

Potem mozesz taki (przychodzacy)zalacznik zapisac do okreslonego katalogu(nie otwierac),mozesz wlaczyc potem opcje"Zawsze pytaj przed otwarciem tego pliku"i klinac “uruchom”,w ostatecznosci mozesz zawsze przed otwarciem zalacznika przeskanowac go z PPP "Avastem"zeby sprawdzic czy jest czysty.

P.S.Opcje “Narzedzia” oczywiscie wybierasz z otwartego programu pocztowego.