Problem z wyszukiwaniem sieci bezprzewodowych i net framewor

Witam wszystkich forumowiczow dzisiaj bedzie moj debiut na waszym forum :smiley:

Mam dwa problemy z systemem windows vista home premium.

  1. Mam problem z moim laptopem Asus F3SG, otoz nie wyszukuje mi ZADNYCH sieci bezprzewodowych, routera niby widzi ale sieci nie wyszukuje zadnych( w miescie mam darmowego neta i tez go nie widzi). Oto screen z moimi kartami sieciowymi http://imageshack.us/photo/my-images/90/karty.jpg/ . jestem w sprawach neta zielony i jesli cos musialbym pobrac to prosze o dokladne linki. Dodam ze przed zmienieniem dysku wszystko poprawnie dzialalo, pstryczek na obudowie jest wlaczany do wyszukiwania sieci, prosze o szybka odpowiedz najlepiej do jutra :smiley: Z gory dziekuje

  2. Kolejnym moim problemem jest jak sadze problem z .net framework 3.5 odpalajac jeden z programow do ktorego dzialania jest potrzebny framework wyskoczyl mi blad

http://pokazywarka.pl/0awbje/

Na viscie mialem jak wiadomo 2.0 i 1.0 to doinstalowalem 1.1 oraz chcialem doinstalowac 3.5 ale wyskakiwal mi blad instalacji. Usunalem wersje 3.5(wyszla na to ze jednak mialem tego frameworka zainstalowanego 0.0) poprzez cleanup tool. Zainstalowalem juz bez przeszkod 3.5 i jak odpalam ten program a wlasciwie jedna funkcje w nim to wyskakuje mi to samo co na poczatku :confused: nie wiem czy to wina frameworka ale wydaje mi sie ze tak.

Z gory dziekuje za pomoc

ad1. Pobierasz stąd: http://support.asus.com.tw/download/dow … uage=pl-pl

i instalujesz w podanej kolejności (zakładam, że Twoja Vista jest 32-bitowa):

  • LAN, wersja 2.3.7.8, inst. z pliku “Setup.exe”

  • Utilities, pozycja Wireless Console Utility wersja 2.0.10, inst. z pliku “Setup.exe”

  • BlueTooth, wersja 1.03.0000; inst. z pliku “VFPsetup-32.exe”

Po każdej zainstalowanej pozycji zrób restart komputera i postępuj dalej. Na koniec przejrzyj okno Menadżera urządzeń.

Dodane 01.06.2011 (Śr) 14:15

Wszystkie pobrane pliki (archiwa) trzeba rozpakować do folderów i instalować z plików .exe

Dodane 01.06.2011 (Śr) 14:20

ad2. Uważam, że instalowanie NET Frameworków powinieneś przeprowadzić przy pomocy opcji Windows Update w Viście, czyli pozostawić wybór samemu systemowi. Ten mechanizm najlepiej to robi.

Chipset, wersja 8.3.0.1018, instalacja z pliku “Setup.exe”

wyskakuje mi ze mam wersje 9.1.1.1014 i czy chce ja zastapic starsza, co robic?

Nie zastępować! Wyjdź z tej instalacji! Kontynuuj następne, czyli LAN i restart. Sprawdzaj Menadżer Urzadzeń, czy maleją pozycje “na żółto”?

dziekuje przystepuje do instalacji raport zdam jak wszystko zakoncze :smiley:

OK! Jeśli w Menadżerze Urządzeń nie będzie pozycji zaznaczonych na żółto, to wszystko jest w porządku.

Wireless, wersja 11.1.1.2._TIC… instalacja spod Menadżera Urzadzeń, ze wskazaniem folderu “WLAN_3945ABG_4965AGN_VT” > “Drivers”.

ale do jakiej karty to zainstalowac?? do urzadzenie bloototh?

edit: jak patrze w opisie urzadzenia windows wola mi o stery a jak je instaluje pisze mi ze ustalil windows ze sa aktualne ocb?dodam ze przy urzadzeniu blootuth w opisie pisze Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)

Kliknij przycisk Wyszukaj rozwiązania, aby wysłać dane o tym urządzeniu do firmy Microsoft i sprawdzić, czy jest dostępne rozwiązanie.

edit: odkrylem ze przy kazdym wykrzykniku poza urzadzeniem bloototh mowi ze nie moze zaladowac sterow?przyda sie ta informacja?

Nie, nie! Zapędziłem się. Pozycja Wireless odpada! !!

Został tylko BlueTooth.

napisze dwa razy to samo bo eitnalem a ty tego nie wiziales

edit: jak patrze w opisie urzadzenia windows wola mi o stery a jak je instaluje pisze mi ze ustalil windows ze sa aktualne ocb?dodam ze przy urzadzeniu blootuth w opisie pisze Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)

Kliknij przycisk Wyszukaj rozwiązania, aby wysłać dane o tym urządzeniu do firmy Microsoft i sprawdzić, czy jest dostępne rozwiązanie.

edit: odkrylem ze przy kazdym wykrzykniku poza urzadzeniem bloototh mowi ze nie moze zaladowac sterow?przyda sie ta informacja?

eit:podczas instalacji modemu wyskakuje mi nie mozna odnalesc okreslonego pliku. Failed to install device driver

Patrzę na pierwszy obrazek, jaki opublikowałeś i sądzę, że pozostal Ci do zainstalowania BlueTooth z pobranego pliku “VFPsetup-32”.

Zrestartuj komputer i powiedz, jakie jeszcze pozycje są “żółte” w Menadżerze Urządzeń?

podczas instalacji modemu wyskakuje mi nie mozna odnalesc okreslonego pliku. Failed to install device driver

jak chce zainstalowac bloototh to mi krzyczy ze jest aktualne a w opisie wola o aktualna wersje thx bill gates :confused:

A jak to wygląda w Menadżerze urządzeń?

Podstawą jest, aby w Menadżerze Urzadzeń nie było pozycji “żółtych” i w tym starałem się Ci pomóc.

tak samo moze dam ci ssy z szczegolami sterownikow tych zoltych oraz opisem?

W każdym razie sterowniki do LAN i Wireless masz zainstalowane, więc na czym polega ewentualny problem z połączeniem do sieci bezprzewodowych przy pomocy Visty nie wiem. Nie znam Visty, ale odpowiedni artykuł jest tutaj: http://www.vista.pl/porady/161_konfigur … vista.html

a jakich info potrzebujesz zebys sie dowiedzial?? przed zmiana dysku twardego wszystko ladnie smigalo, moj kolega znajacy sie troszke na kompach mowi ze mam tak ustawionego lapka zeby sie tylko laczyl przez kabel a nie bezprzewodowo, prosze pomozcie!

BezimiennyBohater ,

Zapoznaj się z - tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy swoich postach.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

nie mam polskiej klawiatury wiec znaczkow nie mam, co do wlaczenia napisalem w pierwszym poscie…

Jeśli zainstalowałeś menżer połączeń Intel, to nie potrzebnie. Oznacza bowiem to, że ten program konfiguruje połączenia, a nie usługa konfiguracji sieci bezprzewodowych. Windows sam w sobie zapewnia obsługę WiFi - nie ma potrzeby instalować żadnych dodatkowych aplikacji.

Teraz tak: Ja bym proponował abyś zobaczył czy ta w/w usługa jest uruchomiona. Czyli wciśnij Ctrl+R i w okienko to wpisz services.msc Poszukaj w tych usługach czy ta odpowiedzialna za WiFi działa, czy się nie zatrzymałą sama itp. Druga rzecz, to wywal ten program Intela do zarządzania sieciami bezprzewodowymi (sterownik zostaw).

W Panelu sterowania, w opcji Ustawienia regionalne, możesz dodać polską mapę klawiatury. Albo jeśli masz pasek języka widoczny obok zasobnika systemowego, to kliknij prawym przyciskiem myszki na niego, wybierz Setting (ustawienia), kliknij przycisk Add (Dodaj), i poszukaj “Polski (Programisty)” Następnie z rozwijalnej opcji która jest powyżej Default Language czy coś takiego, wybierz tą mapę klawiatury. Na koniec klikasz Ok i po sprawie. Od tąd będziesz miał “polskie znaczki” :wink: