Problem z wyszukiwarką Google w Firefox


(michalj82) #1

Ostatnio zauważyłem, że gdy używam Firefoxa i próbuję coś wyszukać za pomocą Google to nie pojawiają się wyniki wyszukiwania. Dopiero po kliknięciu odśwież jest tak jak powinno być. W Chrome wszystko jest normalnie. Poza tym ostatnio nie wiem skąd pojawiło się u mnie jakieś V9 search czy coś w tym stylu i pozmieniało strony startowe.

OTL

http://wklej.to/che8N

Extras

http://wklej.to/nZGqc


(Spandau) #2

Zresetuj plik hosts http://support.microsoft.com/kb/972034

W okno Własne opcje skanowania / skrypt w OTL wklej:

Klikasz na Wykonaj skrypt. Zgadzasz się na restart komputera. Log z usuwania pokaż na forum.

Następnie ponownie uruchamiasz OTL klikasz raz jeszcze Skanuj i dajesz nowy log na forum Czyli dwa logi jeden z usuwania drugi z nowego skanowania po usuwaniu.


(michalj82) #3

Log po czyszczeniu

http://wklej.to/hKYTT

OTL

http://wklej.to/DMif5

Extras

http://wklej.to/VwQgs


(Spandau) #4

Czy nadal występuje problem z Google?


(michalj82) #5

Niestety, tak.


(40rozbojnik) #6

wpisz w pasku adresu Firefoksa: about:support wciśnij ENTER i po ukazaniu się strony z pomocą techniczną wciśnij przycisk (na stronie) "Zresetuj program Firefox". Wszystkie ustawienia zostaną przywrócone do wartości domyślnych, dlatego warto zrobić sobie kopią zakładek etc.


(michalj82) #7

Dzięki za pomoc. Myślałem nad tym żeby przywrócić Firefoxa do pierwotnego stanu ale nie mogłem znaleźć tej funkcji. :slight_smile:


(40rozbojnik) #8

Mi funkcja resetu nie raz bardzo się przydała. Niektóre cholerne aplikacje na siłę wtryniają jakieś toolbary i szukajki (nawet java!) i nie zawsze człowiek zauważy że ten szajs instaluje. Jak reset nie pomoże możesz odinastalować przeglądarkę, usunąć ręcznie katalog z profilem Firefoksa C:\Users\Twój_USER\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\ i zainstalować na nowo. Można też oczywiście grzebać w about:config, ale czasem dłużej zajmie wyszukanie/zmiana parametrów niż reset/nowa instalacja Firefoksa.