Problem z wyszukiwarka Google

Witam wszystkich.

Zwracam sie do wszystkich znajacych szczegolowe zasady wyszukiwania przez Google. Chodzi mi o to w jaki sposob ten program wyszukuje dane. Konkretnie chodzi mi o tekst “Czy chodziło ci o:”

Potrzebne jest mi to do odnalezienia firmowego adresu e-mail.

Niestety nie znalazlem wytlumaczenia tego, ani w pomocy wyszukiwarki ani nigdzie w internecie dlatego zwracam sie do Was o pomoc.

Problem jest nastepujacy: (zalaczam 2 zrzuty z ekranu zeby latwiej zrozumiec o co mi chodzi)

1.Wpisuje w okienku adres ktorego szukam np. a.pittera(malpa)toyota.pl (w cudzyslowach tez)

Google wywala informacje:

Czy chodziło ci o: a.pottera(malpa)toyota.pl

Podana fraza: a.pittera(malpa)toyota.pl nie istnieje

  1. Klikam w zaproponowane przez Google a.pottera(malpa)toyota.pl

i Google wywala dalej ze podana fraza nie istnieje.

Chodzi mi o to, co dokladnie oznacza fakt ze Google zaproponowal mi wybrac inne rozwiazanie ale ono nie istnieje.

Czy to oznacza ze adres a.pottera(malpa)toyota.pl przewinąl sie juz przez zasoby Google (no bo to zaproponowal) i jest teraz usuniety z tych zasobow? Jak tak, to dlaczego usuniety i w jaki sposob. Czy Google usuwa po jakims czasie takie rzeczy itd. Czy musial to usunac po prostu ktos inny.

z gory dzieki za pomoc

post-75210-13856533697783_thumb.jpg

post-75210-13856533698935_thumb.jpg

Witam,

ogólnie w takich wypadkach to tylko wujek google może się wypowiedzieć :mrgreen: .

Moim zdaniem przyczyna takiego stanu rzeczy jest prozaiczna.

Jeżeli hasło jest mało popularne/z jakiegoś powodu (w kryteriach googla) niecodzienne,

stara się on zamienić ten wyraz na coś popularniejszego,

uważając, że użytkownik mógł się zwyczajnie pomylić.

Hasło pottera (czyli Harrego Pottera :wink: ) jest znacznie popularniejsze,

więc to jest wstawiane.

A że akurat nie istnieje w podanym przez Ciebie związku to inna kwestia.

Wygląda na to, że nie istnieje sprawdzanie istnienia podawanej przez google frazy alternatywnej.

Po prostu podaje ją, a ponieważ szukanie to oddzielny proces, to sam musisz je uruchomić wciskając przycisk szukaj.