Problem z XEONEM

Witam, dziś przyszedł do mnie procesor Intel Xeon E5462. Moja płyta główna to GA-EP45-DS3L. Oczywiście socket płyty to 775, a procesora 771. Przeczytałem w internecie, że muszę wgrać odpowiedniego Biosa za pomocą programu MMTool. Problem w tym, że kiedy klikam Load ROM i wybieram plik pobrany z internetu wyskakuje Error Loading ROM Image (100003h). Proszę o pomoc.


Z taką ilością informacji które podałeś, tylko on będzie w stanie Ci pomóc.

1 polubienie

Powiedz co chcesz wiedzieć to ci wyśpiewam.

Czytałem to i robię tak samo, ale kiedy próbuje zrobić load rom to wyskakuje mi ten błąd i nie mogę nic dalej zrobic.

Gigabyte ma zazwyczaj BIOS firmy Award (ja mam płytę tej firmy) i akurat MMTool nie działa na plikach BIOS-a Awarda.

Ja do modyfikacji BIOS-u do powyżej pokazanej płyty głównej (ale nie z powodu procesora dla Socket 771) użyłem programu CBROM.EXE v1.98 - jest w linkach pod artykułem Modyfikacja BIOS-u - bootowanie z dysku podpiętego do kontrolera SATA na PCI na dole, ale możesz sobie go wyszukać też gdzieś indziej.
Ważne: nie szukaj nowszych wersji, bo one nie zadziałają, program działa w wierszu linii poleceń DOS i podawać mu należy stosowne parametry - najpierw trzeba usunąć obecny moduł z mikrokodami, a potem dodać nowy. Instrukcję do tego programu masz tutaj.

Dzięki spróbuję i zobaczymy jaki będzie efekt.

Nawet teraz znalazłem konkretny opis dla BIOS-u Award - w tym przypadku działasz, jak napisałem wcześniej, przy pomocy CBROM: How to Update CPU Microcode in Award or Phoenix BIOS – For LGA 771 & 775.
Powodzenia!

Dzięki właśnie wróciłem ze szkoły. Będę działać i napisze z jakim efektem. Dzięki za zainteresowanie.

Znacznie prostsze rozwiązanie:

  1. Pobierasz gotowy BIOS ze strony:
    http://tanieprocesory.pl/bios2/
  2. Aktualizujesz przez funkcję wbudowaną w BIOS (to się chyba Q-FLASH nazywa na tej płycie).

Witaj, wczoraj nie miałem czasu i zacząłem działać z komputerem dzisiaj. Jednak ja nic z tego nie rozumiem. Mógłbyś mi to wytłumaczyć?

Tu masz biosy http://genius239239.myweb.hinet.net/771/
Ściągnij właściwy, zapisz na pendrive. Uruchom ponownie komputer, wejdź w bios, wybierz qflash, dalej coś USB (lub floppy) i poradzisz sobie.

A czy musze potem resetowac bios?

Nie, po wgraniu nowego biosu, po ponownym uruchomieniu wchodzisz w niego i robisz load defaults.

A kude robie load to na xeonie czy obecnym procesorze

Zrobiłem tak jak kazales i kiedy przełożyłem procesor komputer się włącza i po chwili wyłącza się

A z nowym biosem i starym procesorem komputer normalnie działa?

Założyłeś adapter?

Założyłem adapter

Z nowym biosem i starym procesorem komputer normalnie działa?

Odłącz od prądu komputer, zresetuj bios, następnie uruchom.

Nie sprawdzałem jak działa ze starym procesorem.
Jak zresetowac bios