Problem z xmpp dobreprogramy.im?

Witam,

mam konto xmpp na serwerze dobreprogramy.pl (nick taki sam jak na forum oczywiście). Dzisiaj pierwszy raz próbowałem połączyć się przez WTW ok. ~7:20, nie dało rady.

Nie działa do tej pory, próbowałem Pidginem i to samo. Dane na 100% poprawne, zapora itp. nic nie blokuje, bo np. konto gtalk łapie bezproblemowo.

Czy ktoś również ma dzisiaj problemy z xmpp?

Widocznie jakieś problemy z serwerem. Też to mam. W pierwszej kolejności podejrzewałem nowego Nortona360, ale widzęże nie tylko ja mam problem z połączeniem z serwerem.

Aha, no to jednak wina nie po mojej stronie.

Też myślałem że to nowy Norton, chociaż wcześniej żadnych problemów nie było, a na drugim kompie z Avastem też nie łączy.

No dobra, to czekamy aż będzie online :slight_smile:

Mam potwierdzenie z “centrali”. Występują chwilowe problemy z serwerem.

No to dobrze wiedzieć że to chwilowe :slight_smile: a nie po naszej stronie :slight_smile:

Ja od wczoraj znowu nie mogę się zalogować - użytkownik nieupoważniony. Z tego co kilka osób pisało na shoutboksie, u nich wszystko działa.

Pozdrawiam!

U mnie również wszystko działa :slight_smile:

Już działa :slight_smile:

Pozdrawiam!

Od wczorajszego wieczora nie działa mi xmpp.

Bawiłem się nieco zaporami no i teraz nie wiem, czy to ja coś sknociłem, czy to jakieś prace na serwerze.

EDIT:

A jednak nie tylko u mnie - pytałem znajomego i też u niego leży.

Powinno już być ok.

Tak, śmiga :slight_smile:

Dodane 16.03.2011 (Śr) 22:05

Coś mi się wydaje, że jednak nie wszystko jest ok. Od tamtego momentu nie mogę skontaktować się z żadną osobą z serwerów jabber.org oraz aqq.eu - w wtw mam po prostu komunikat że “zdalny serwer zaginął, typ: ‘cancel’”.

Usuwanie i ponowne dodawanie kontaktów nie przynosi rezultatu, ten sam problem pojawia się zresztą gdy próbuję używać np. AQQ zamiast WTW.

Poza tym z konta jabberowego gmail rozmowy mogę prowadzić bezproblemowo.

Temat stary ,ale chciałbym zapytać właśnie o dobreprogramy.im

Może od początku :slight_smile: po dołożeniu protokołu xmpp dobreprogramy.im do komunikatora wtw i miranda ng ,oczywiście wcześniej zaznaczeniu wszystkich opcji powiadomień w ustawieniach na stronie DP.pl ,owe powiadomienia przychodziły mi na komunikator i było wszystko ok ,lecz od jakiegoś czasu ,półtora ,może dwa tygodnie powiadomień nie dostaję :frowning: ani o programach które mam zaznaczone jako ulubione na DP ,ani o powiadomieniach typu recenzje ,lab itp.

Mój Jid nazwa@dobreprogramy.im jak i hasło są ustawione prawidłowo .Komunikator  też łączy z siecią ,bo mogę zmieniać stan widoczny ,chwilowo nie itp. ale właśnie powiadomienia nie przychodzą dlaczego ? próbowałem już zmienić wysyłaj powiadomienia na inny Jid (który podałem) ale to też nic nie daje.Co może być przyczyną tego stanu ?

proszę o jakąś podpowiedź :slight_smile:

Bo powiadomienia znowu leżą i kwiczą. Nie jesteś z tym sam… Zgłoszę górze. Temat zamykam bo to jednak Archeo. Na takie problemy jest wątek “Zgłaszanie błędów w nowej odsłonie portalu”.