Problem z XP i sterownikami karty graficznej

Witam.

Bardzo proszę o pomoc.

W moim laptopie dell m60 precision mam następujący problem.

Jak komputer dłużej postoi wyłączony to po włączeniu załaduje się Windows a gdy już ma się pokazać napis “zapraszamy” to ekran robi się biały i tak jakby podpalany po bokach a potem całkowicie się wyjaśnia i jest biały. Słychać ten dźwięk logowania do Windowsa(jest automatyczne) ale ekran jest biały. Po kilku restartach jakoś udaje się włączyć, tylko że ustawia się na najmniejszej rozdzielczości po czym jak już się włączy pulpit to po kilku sekundach sam wraca do większej rozdzielczości, którą miałem wcześniej ustawioną.

Jak po jakimś czasie pracy na kompie wyłączę go i włączę od razu to wszystko jest ok. Ale jak trochę postoi wyłączony to tak fiksuje;|

Co to może być?

proszę, pomóżcie.

Odpowiednie sterowniki? Na innych systemach (np. linuksy) to samo? Nie rób formata, to na 99% nic nie da… Jeszcze jedna możliwość to poprostu uszkodzenie karty… Nie kręciłęś karty? Nie rzucałeś laptopem? :lol:

Nigdy nie instalowałem Linuksa tylko cały czas XP i nie wiem tego. Jak odinstaluję sterowniki karty graficznej to wydaje się być wszystko w porządku. Tylko nie wiem czemu one są złe jak ściągałem je z oficjalnej strony della. ;| Karta raczej nie jest uszkodzona. Kupiłem go niedawno jako po leasingowy i robione były na nim testy i jest ok. Odesłałem go potem do serwisu na gwarancji i odesłali mi niby już dobrego (nie zgadzał się tam też napęd DVD) ale ten problem też zgłosiłem. Zrobiłem reinstalację Windowsa i znów to samo jak zainstaluję stery dołączone na płytce do kompa albo jak zainstaluję te ze strony della ;/

Podaj nazwę karty graficznej z programu Everest albo Gpu-Z. Poszukamy alternatywnych sterowników… :smiley:

Nazwa z Gpu-Z : NVIDIA Quadro FX Go1000

Wielkie dzięki za pomoc :slight_smile:

Jeśli karta nVidii to po co ściągać ze strony Della? xD

http://www.nvidia.com/Download/Scan.aspx

Odpal stronkę koniecznie pod IE, powinno samo wyszukać najnowsze stery. Ściągnij to co ci poda, zainstaluj (pamiętaj, żeby najpierw wyrzucić stare) i napisz czy działa…

Ściągnąłem to tak jak mówiłeś. Ale przy instalacji pokazuje mi że nie może wykryć 3DS MAX2009. I żebym się upewnił czy to jest zainstalowane. Nie mam pojęcia co to ;/

franekbmw , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Próbowałem na odinstalowanych starych sterownikach to nawet nic nie wyszuka tylko muszę ręcznie, a jak wyszukuję ręcznie to nie ma tam “graphic drivers” tylko sterowniki do tego wyżej mi wyszukuję automatycznie lub ręcznie. Automatycznie tylko jak mam zainstalowane stare sterowniki a ręcznie jak mam je odinstalowane, bo jak chcę żeby skanowało tą stronką co podałeś to pisze, że nie może znaleźć urządzenia.

Chyba ściągnąłeś 3dsmax preformance driver… Podaj jaki masz system. Pobawiłem się trochę stroną nVidii i się okazało, że twoja karta jest na tyle dziwna, że nawet producent jej “wnętrza” nie posiada sterowników… Może to dlatego, że zmiany przy produkcji są aż tak duże i tylko Dell ma sterowniki? W takim razie czemu ciągle padają? Na pewno jak net długi i szeroki alternatywnych sterownikó się nie znajdzie…

Zostały jeszcze 2 rozwiązania:

  1. Wywal te wszystkie sterowniki do grafy co masz teraz, i zobacz jak system działa BEZ STERONIKÓW

  2. Jeśli dalej działa źle, zainstaluj z tej stronki Della STARSZE STEROWNIKI

  3. Jeśli nadal nie działa, zrób format LUB jeśli nie chcesz ryzykować zainstaluj windowsa na oddzielnej (pustej) partycji - instrukcje na forum

A jak nic nie pójdzie, to zostaje tylko reklamacja karty…

Mam Windows Xp SP2. Dobrze, zrobię tak jak mówisz i zobaczymy jak działa. A wcześniej robiłem format partycji C na której mam windowsa i nic to nie pomogło ;| Tylko że wtedy od razu zainstalowałem te sterowniki. Teraz wszystkie sterowniki wywaliłem. Wyłączę kompa i poczekam co będzie.

Bez sterowników działa ok. Tylko jak się przewija strony to strasznie szarpie ale to chyba normalne bez sterowników. W menadżerze urządzeń pokazuje jako “inne urządzenie” “kontroler wideo (zgodny z VGA)”. Szukałem na stronie della i tam jest chyba tylko jeden sterownik do mojej karty i jest jeszcze coś z biosem w nazwie, ale nie wiem do czego służy. Co teraz radzisz?

Zadzwoń do della albo idź tam gdzie kupiłeś lapka. Raczej nic innego się nie wymyśli…

Próbowałem jeszcze raz zainstalować te stery z Della ale przez system windows a nie otwierając bezpośrednio je. I po zainstalowaniu karty zainstalował się jeszcze monitor plug &play. wcześniej nie było tego plug & play tylko monitor domyślny. i jak na razie komp działa dobrze:) to chyba pomogło. Bardzo dziękuję za pomoc:)

Pozdrawiam :slight_smile: