Problem z XP, wszystkie gry zacinają się bez powodu

Witajcie mam problem z XP zauważyłem że są włączone jakieś dziwne procesy i każda gra zacina się tzn. gram sobie i co jakieś 1-3 minuty na chwile zawiesza się gra. Problem nie występował wcześniej pojawił się nagle.

Kompa przeskanowałem avastem (było czysto), zdefragmentowałem dyski i nic.

 

Przesyłam ss z tymi procesami.

 

http://i62.tinypic.com/206hslc.jpg

 

I dlaczego proces bezczynności zużywa od 90 do 99% procesora?

Witam

 

Zacznijmy od tego, że nic nie dzieje się bez powodu, proponuję na początek wyczyścić rejestry (np. CCleaner’em), zaktualizować sterowniki do karty graficznej i wtedy zobacz jak to działa.

Proces bezczynności świadczy o tym, ile procent CPU jest nieobciążony. 99% to wynik najlepszy. Ciesz się tym, choć masz procesy cli.exe, czy uaservice7.exe - poczytaj o nich w necie. Pierwszy dotyczy karty graficznej, drugi zabezpieczeń gier. Myślę, że ustawienia daemona w tej drugiej kwestii odtwarzania treści chronionych - zabezpieczeń autorskich, czy tam jakiejś aplikacji, potrafią wyłączyć nawet antywirusa. Można użyć RogueKiller, znaczy pobrać na pulpit i uruchomić. Skanowanie - i usunie podejrzane procesy, inne badziewie, tylko, podejrzewam, że nie pograsz w niektóre gry.

Zacznij od podglądu zdarzeń i w zakładce system, klikaj właściwości tych zdarzeń i notuj błędy systemowe, te z czerwonym wykrzyknikiem. Znaczy, otwórz notatnik, ustaw zawsze na wierzchu i we właściwościach zdarzeń zaznaczasz tekst, i przeciągasz myszą na pole notatnika. Puszczasz PPM, i jest tekst. Dajesz na wklej.to, czy wklej.org i Tu linka. Zobaczymy, co już trzeba robić. Być może, że nie otrzymasz Tu pomocy, gdy okaże się, że to wina cracków, czy błędów jakichś pobranych aktywatorów, które w 95% są wirusami.