Problem z ż i ć w Wordzie 2016

Witam,
od momentu posiadania Worda 2016 mam pewien problem, mianowicie nie mogę zapisać litery ż, ć oraz dużego Ś. Reszta liter działa normalnie i mogę je zapisać.
Zamiast ć robi mi się znak copyright (takie c w kółku). Co dziwne, duże Ć mogę zapisać normalnie.
Gdy próbuję zapisać ż, ta kreska co pokazuje, w którym momencie pisania jesteśmy (nie mam pojęcia jak to się nazywa), wraca mi na początek zdania. Duże Ż mogę zapisać normalnie.
Gdy zapisuję duże Ś, dokument w wordzie przecina mi się na pół.
Czy zna ktoś żródło mojego problemu? Jest to bardzo kłopotliwe i jestem zmuszona kopiować te litery z internetu, co zajmuje mi dużo czasu.

Do pisania tych liter (inaczej do tych skrótów klawiszowych: alt+z, alt+c ) masz przypisane czynności które opisujesz. Więc zamiast pisać co chcesz wykonujesz czynności które opisujesz. Trzeba tylko ustalić czy takie skróty są ustalone w samym Wordzie i trzeba to zlikwidować czy to wynika z działania innego programu który ci tu miesza.

Ciekawe czy tak ci działa też z lewym alt albo zastępczo z z kombinacją lewy ctrl+lewyAlt

Dobrze by było aby ktoś mógł ci podpowiedzieć jaki program ci przeszkadza.
może to być jakiś program graficzny nie polski lub coś podobnego.

1 polubienie

Albo jakiś dodatek do Worda masz i zapomniałaś.

Skoro wpisują “©”, to raczej coś w Wordzie lub dodatku do niego.

Zobacz czy w Notatniku działają skróty ctrl+alt lub alt.Możesz przeczyścić system CClenearem,czasem pomaga i wpidać te litery ponownie w notatniku czy wordzie

Dodatki mam na pewno wyłączone, bo kiedyś kierowałam się innym poradnikiem. Po kombinacji shift + alt nie mogę pisać żadnych polskich liter, więc to też odpada. Ccleaner też nic nie wykrył. W innych programach Office 2016 np. PowerPoint mogę pisać normalnie. Problem występuje tylko w Wordzie.

1 polubienie

A ciekawe co masz ustawione w: wstawianie: symbol: znaki specjalne dla chociażby tego “©” ?

1 polubienie