Problem z zabeczpieczeniem Routera


(Damian Ndg) #1

Witam.
Otóż dzisiaj zwróciłem uwagę, że Moja koleżanka ma dziwnego dostawce Internetu. W chwili, gdy wpisuję jej IP routera w przeglądarce, to wyświetla mi się strona z logowaniem i hasłem... Bez sensu, dla kogoś z doświadczeniem we wchodzeniu na czyjeś konta jest to kwestia czasu, żeby go przejął. I tu jest pytanie: Czy jest możliwość zmienienia tej strony, żeby każdy nie miał tak łatwego dostępu, albo wyłaczenia jej po prostu?
Z góry dziękuję i pozdrawiam


(Acorus) #2

https://forum.dobreprogramy.pl/raport-obowiazkowy-farbar-recovery-scan-tool-529695t/


(Damian Ndg) #3

Liczyłem na to, ze dostane jakąś szybką poradę, lub coś w tym stylu. Miałem nadzieję, że to będzie na zasadzie: włącz to, kliknij to i tamto. Nie mam dostępu do jej komputera, a namówić jej się do pobierania czegoś i takiej zabawy się nie da ;p. Przepraszam w takim razie za kłopot, ale jak mi się uda to najwyżej zacznę podobny wątek ;p

 


(wwojteko) #4

Witam!

A nie chodzi może o Access Control (jak jest włączone np w TP-LINK to można się zalogować z innej sieci)

http://www.tp-link.com.pl/faq-476.html

Można spróbować to znaleźć i zobaczyć czy da się wyłączyć.


(xaver) #5

Napisz gdzie to wpisujesz , w jej przeglądarkę czy w swoją będącą w innej sieci.

Jeżeli u niej  i okienka logowania są puste to jest wg mnie OK…a jeżeli wypełnione to wg mnie trzeba będzie zmienić ustawienia w  jej przeglądarce aby nie zapamiętywała wpisywanych haseł logowania. Tak może być jak wpisujesz to na jej komputerze… Jeżeli natomiast  wpisujesz na swojej przeglądarce ( w innej sieci) i jest dostęp, to należałoby zajrzeć do ustawień routera koleżanki i  usunąć zaznaczenie przy opcji  zdalnego dostępu.Nie jestem fachowcem,ale osobiście takie "myki"wykonałbym niezwłocznie.