Problem z zabezpieczeniami routera


(karolgt1) #1

Siema. Posiadam router TP link WR740N i mam taki o to problem gdy nie mam ustawione żadnych zabezpieczeń na wifi to wszystko ładnie śmiga ale gdy ustawie jakieś zabezpieczenie(teraz mam wpa2-personal AES) to urządzenia podłączone przez kabel działają dalej tak samo ale np telefon, laptop, ogólnie urządzenia które łączą się przez wifi po prostu po kilku minutach zrywają połączenie z routerem(nie chodzi tu o zasięg) i pomaga odłączenie i podłączenie do prądu routera ale pomaga też tylko na kilka minut. I moje pytanie takie czy ktoś wie może jak to skonfigurować ? Bo nie chcę mieć "gołej", niezabezpieczonej sieci.

PS. router dawałem nawet na gwarancje ale dalej to samo.


(Longhorn2009) #2

Spróbuj wybrać inny typ zabezpieczeń (WPA, WPA2, WEP) lub inny klucz szyfrujący (TKIP, AES).


(karolgt1) #3

próbowałem innych i to samo, teraz spróbuję zmienić hasło na jakieś porządne wygenerowane przez program.


(bachus) #4

Może jacyś magicy sąsiedzi sieją ‘aireplay-ng -0’ ? Masz jakiś studentów za ścianą / nad głową? Albo jakiś błąd w firmware? Robiłeś aktualizację? Zmień też dla testu kanał wifi na jakiś niższy, niektóre urządzenia głupieją, jak mają 11 i w górę.


(karolgt1) #5

żadnych studentów nie ma, firmware nie aktualizowałem, a kanał jak chciałem zmienić to był o dziwno ustawiony na 4


(bachus) #6

Kanał wygląda ‘normalnie’, zawsze to może być jakiś błąd, zmień na ósmy, czy jedenasty.

Pchnij nowy firmware (uważaj na wersję, są V1-V4: http://www.tp-link.com.pl/products/deta … R740N#down): w V1 jest jakiś ‘Improve wireless performance and stability’. Jak nie, zmień urządzenie.


(roobal) #7

Nie masz w sieci czasem hidden node’ów?


(Dimatheus) #8

Hej,

Podstawowa kwestia - aktualizacja firmware’u. Sam posiadam aktualnie dokładnie ten sam router i też zawieszał się przy mocniejszym szyfrowaniu. Po aktualizacji problem zniknął.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(karolgt1) #9

okej, udało mi się wgrać nowego firmware zobaczymy czy poskutkuje