Problem z zabezpieczeniami routera

Siema. Posiadam router TP link WR740N i mam taki o to problem gdy nie mam ustawione żadnych zabezpieczeń na wifi to wszystko ładnie śmiga ale gdy ustawie jakieś zabezpieczenie(teraz mam wpa2-personal AES) to urządzenia podłączone przez kabel działają dalej tak samo ale np telefon, laptop, ogólnie urządzenia które łączą się przez wifi po prostu po kilku minutach zrywają połączenie z routerem(nie chodzi tu o zasięg) i pomaga odłączenie i podłączenie do prądu routera ale pomaga też tylko na kilka minut. I moje pytanie takie czy ktoś wie może jak to skonfigurować ? Bo nie chcę mieć “gołej”, niezabezpieczonej sieci.

PS. router dawałem nawet na gwarancje ale dalej to samo.

Spróbuj wybrać inny typ zabezpieczeń (WPA, WPA2, WEP) lub inny klucz szyfrujący (TKIP, AES).

próbowałem innych i to samo, teraz spróbuję zmienić hasło na jakieś porządne wygenerowane przez program.

Może jacyś magicy sąsiedzi sieją ‘aireplay-ng -0’ ? Masz jakiś studentów za ścianą / nad głową? Albo jakiś błąd w firmware? Robiłeś aktualizację? Zmień też dla testu kanał wifi na jakiś niższy, niektóre urządzenia głupieją, jak mają 11 i w górę.

żadnych studentów nie ma, firmware nie aktualizowałem, a kanał jak chciałem zmienić to był o dziwno ustawiony na 4

Kanał wygląda ‘normalnie’, zawsze to może być jakiś błąd, zmień na ósmy, czy jedenasty.

Pchnij nowy firmware (uważaj na wersję, są V1-V4: http://www.tp-link.com.pl/products/deta … R740N#down): w V1 jest jakiś ‘Improve wireless performance and stability’. Jak nie, zmień urządzenie.

Nie masz w sieci czasem hidden node’ów?

Hej,

Podstawowa kwestia - aktualizacja firmware’u. Sam posiadam aktualnie dokładnie ten sam router i też zawieszał się przy mocniejszym szyfrowaniu. Po aktualizacji problem zniknął.

Pozdrawiam,

Dimatheus

okej, udało mi się wgrać nowego firmware zobaczymy czy poskutkuje