Problem z zabezpieczeniem sieci Linksys WAG354G

:frowning: Tak jak w tytule…moruje się cały dzień nad zabezpieczeniem routhera…i gdy wybiorę zabezpieczenia WPA…personal…czy WPA2…lub WEP…to nie chce mi się połączyć z laptkiem…i komunikat…brzmi…ustawienia dla sieci zapisane na tym komputerze nie są zgodne z wymaganiami sieci.Zaznaczam ze te konfiguracje robię z płytką instalacyjna…routhera…proszę o podpowiedz :frowning: #-o

Zmień ustawienia w karcie sieciowej AES/TKIP

espaniol , na lapku używasz do łączenia z siecią oprogramowania z płyty do laptopa czy oryginalnego sterownika z windows?

Miałem taki problem z jednym lapkiem (na którym przed formatem nie było tego problemu) gdy używałem oprogramowania od lapka a gdy przełączyłem na sterownik windows i ustawiłem ponownie sieć w nim to nagle problem zniknął.

Sprawdź ustawienia AES/TKIP jak ci pisze MrAsusrp6 oraz sprawdź czy klucz szyfrowania masz ustawiony taki sam w routerze i w lapku.

:frowning: Zmieniałem…ustawienia aes/tkip bez rezultatu…siec wykrywa ,zapisuje wraz z kluczem…ale nie łączy się z netem… #-o :frowning:

Może masz w routerze włączoną listę dostępową (Access list) bezprzewodowych kart sieciowych?

Wtedy tylko te karty wifi których MAC jest dodany do tej listy w routerze będą do niego dopuszczone.

oczywiście laptek znajduje się na mac addres… [-X

Próbowałeś tej metody?

:x już nie wiem czego …próbować…nic nie pomaga…siec ustawiona jest…na sterowniku oryginalnym…gdy chce żeby podać sterowniki z Windowsa Visty…nie odnajduje je…z płytki…oczywiście… :(siec wykrywa…ale neta dalej nie ma…a ciekawostka niech będzie to ze nawet jak ustawie połączenie bz zabezpieczenia …również neta dalej nie ma :?: :?: