Problem z zabezpieczeniem sieci Linksys WAG354G

(Ondrej1955) #1

:frowning: Tak jak w tytule..moruje się cały dzień nad zabezpieczeniem routhera...i gdy wybiorę zabezpieczenia WPA...personal...czy WPA2...lub WEP....to nie chce mi się połączyć z laptkiem...i komunikat..brzmi...ustawienia dla sieci zapisane na tym komputerze nie są zgodne z wymaganiami sieci.Zaznaczam ze te konfiguracje robię z płytką instalacyjna...routhera....proszę o podpowiedz :frowning: #-o

(MrAsusrp6) #2

Zmień ustawienia w karcie sieciowej AES/TKIP

(scripter1) #3

espaniol , na lapku używasz do łączenia z siecią oprogramowania z płyty do laptopa czy oryginalnego sterownika z windows?

Miałem taki problem z jednym lapkiem (na którym przed formatem nie było tego problemu) gdy używałem oprogramowania od lapka a gdy przełączyłem na sterownik windows i ustawiłem ponownie sieć w nim to nagle problem zniknął.

Sprawdź ustawienia AES/TKIP jak ci pisze MrAsusrp6 oraz sprawdź czy klucz szyfrowania masz ustawiony taki sam w routerze i w lapku.

(Ondrej1955) #4

:frowning: Zmieniałem....ustawienia aes/tkip bez rezultatu.....siec wykrywa ,zapisuje wraz z kluczem.....ale nie łączy się z netem... #-o :frowning:

(scripter1) #5

Może masz w routerze włączoną listę dostępową (Access list) bezprzewodowych kart sieciowych?

Wtedy tylko te karty wifi których MAC jest dodany do tej listy w routerze będą do niego dopuszczone.

(Ondrej1955) #6

oczywiście laptek znajduje się na mac addres..... [-X

(scripter1) #7

Próbowałeś tej metody?

(Ondrej1955) #8

:x już nie wiem czego ..próbować.....nic nie pomaga....siec ustawiona jest....na sterowniku oryginalnym..gdy chce żeby podać sterowniki z Windowsa Visty....nie odnajduje je...z płytki...oczywiście... :(siec wykrywa..ale neta dalej nie ma..a ciekawostka niech będzie to ze nawet jak ustawie połączenie bz zabezpieczenia ..również neta dalej nie ma :?: :?: