Problem z zablokowaną kartą pamięci

Witam użytkowników komputera. Chciałbym przedstawić wam moją nie typową sytuacje dotyczącą Karty MicroSD. Na wstępie chciałbym powiedzieć, że bardzo obszernie przeszukałem internet w poszukiwania odpowiedzi niestety nie skutecznie mi się ta sztuka udała .

Karta jak się domyślacie jest zablokowana, wszyscy upierają się że trzeba wyłączyć w niej opcje “Tylko do Odczytu” Problem jest tego typu, że gdy otwieram właściwości tej karty nie ma żadnej opcji. Wydaje mi się że to dlatego, iż ma 8 GB. Słyszałem że XP obsługuje (czyt. możliwość ustawienia trybu odczytu i na odwrót) dyski flash do 4 GB więc jestem troszkę w kropce, ponieważ nie mam jak zainstalować Windowsa 7/Vista bo takiego systemu nie posiadam. Próbowałem przeróżnymi programami np. Repair, który powiedział że nie wykryto żadnego urządzenia USB, Unlocker zaś chciał coś zrobić lecz nie mógł, program od HP nie dał rady.

Chciał bym powiedzieć ostatnie trzy ważne rzeczy

  • Karta nie posiada sprzętowej blokady "Tego Dynksika na karcie "

  • Może to nie ważne ale mogę sobie wejść w pliki, piosenkę odsłuchać, obrazek zobaczyć więc może karta się nie zepsuła

  • Jak doszło do zablokowania karty? Otóż dziś rano korzystałem z telefonu ; konkretnie X8 lecz z romem GingerDX v25 i telefon się wyłączył, po włączeniu karta nie działała.

Proszę was o pomoc, ponieważ troszkę szkoda mi tych 40 zł za 8 GB kartę a może dla tej jest ratunek

deichman ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Włóż ją do czytnika. Wejdź w “Mój komputer” -> PPM na dysk -> Właściwości. Jeżeli systemem plików jest dysk RAW masz problem z brakiem fizycznej blokady. Twój czytnik może wtedy ją tak interpretować.

To było dosyć dziwne bo gdy podłączyłem ją po raz pierwszy to pisało właśnie że system plików jest RAW, ale gdy teraz ją podłączę to pisze Fat32. Co to może znaczyć? :frowning:

To może znaczyć że system miał problem z jej odczytem

Nie możesz sformatować na NTFS ?

http://pl.wikipedia.org/wiki/NTFS

sformatuj ją jak możesz programem hp format tool czy jakos tak

  1. Dziękuje że zainteresowaliście się moim problemem :smiley:

  2. W programie od HP pisze “write-protected” - powiedzcie mi jak mam ściągnąć tą blokadę? :frowning:

Dodane 21.05.2012 (Pn) 17:44

Czy nie ma nikt pomysłu na rozwiazanie tego problemu?

a jak ją podłączasz do komputera ? przez adapter czy i potem do czytnika czy bez adapteru ?

bo kolega miał teki sam problem i okazało się że adapter był uszkodzony

Rożnie bo mam wbudowany czytnik w komputer i mam jeszcze taki adapter USB , próbowałem więc i przez microSD bez adaptera i SD z adapterem. Patrzyłem do tego na różne komputery w tym linuxa i 7, więc chyba ta karta jest po prostu zepsuta. Jeżeli macie wciąż jakieś pomysły no to śmiało piszcie :slight_smile: