Problem z zablokowaną stroną

Mój kolega zablokował mi dla żartu jakąś komendą w cmd portal o2.pl (to znaczy strona się nie wczytuje) i nie umiał tego odkręcić. dotychczas używałem strony opera.com/mini/demo dla surfowania po stronach zablokowanych, lecz jest to bardzo niewygodne. są jeszcze inne tego typu programy na internecie lub można w jakiś sposób odkręcić ten ban? Proszę o odpowiedzi.

C:\WINDOWS\system32\drivers\etc

W tym folderze są pliki, które mogą odpowiadać za ten problem.

Zobacz je w Notatniku; sprawdź, czy jest tam coś na temat o2.pl

193.17.41.103

Wpisz w przeglądarkę. Powinna otworzyć się strona www.o2.pl

Wystarczy sprawdzić sam plik hosts z tego folderu i jak już powiedział mój przedmówca usunąć wpisy typu

127.0.0.1 www.o2.pl

zawierające adres portalu o2.pl.

niestety nie było w tym pliku nazwy www.o2.pl, ani w żadnym innym w tym folderze, ani adresu IP o który szukam

Wpisywałeś? Jaki rezultat?

Jeszcze jedno. Start -> Uruchom… -> wpisz cmd -> i w nowym oknie wpisz ping o2.pl , a jak skończy to wpisz ping 193.17.41.103

Napisz, co z tego wyszło.

badanie www.o2.pl [193.17.41.103] z 32 bajtami danych

Upłynął limit czasu żądania (4 razy)

Statystyka badania ping dla … i tak dalej

(100% straty)

To jeśli wpisujesz o2.pl i to konwertuje na IP (…) to z DNS wydaje się w porządku.

Próbowałeś z różnych przeglądarek? Czyściłeś tymczasowe pliki?

Połączenie sieciowe -> Napraw?

Masz router?

westin ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

tak, próbowałem wszystkiego, dlatego też od razu poprosiłem o radę dotyczącą internetu z innego IP jak np. opera.com/mini/demo