Problem z zacinającym się komputerem

Witam.

Mam taki mały problem, ale najpierw wprowadzenie.

Psuł mi się komputer, dość często, i naprawiałem go sam, aż w końcu nie wytrzymałem i oddałem go do specjalisty, a on po prostu przeinstalował system.

No i przywiozłem sprzęt do domu podłączyłem i do dzieła. Przez jakieś 2 tyg wszystko działało bez zarzutu, aż nagle, komputer zaczął długo się włączać:

puki wszystko było ok, ładowanie do windowsa i włączanie się wszystkich programów typu antywirusy, komunikatory… to wszystko trwało około 20-30 sec, natomiast teraz samo ładowanie się windowsa trwa ponad 1,5 min a włączanie się antywirusa itp około 3 min.

Ogólnie chodzi o to, że nagle komputer zaczął mi się zacinać, każda operacja trwa dłużej, wszystko się dłużej ładuje, a każda gra, czy film który oglądam zacina się.

Wiem, że to co napisałem to może być o wiele za mało na cokolwiek, na jaką kolwiek poradę, ale właśnie tak wygląda to z mojej strony.

Czekam na odpowiedz i

Pozdrawiam.

PS: z góry dzięki :wink:

Jeśli chodzi o “zacinanie się” komputera to jak to zwykle bywa przyczyny mogą być zarówno systemowe jak i sprzętowe. Na początek sprawdź dysk, pod kątem błędów programem checkdisk wbudowanym w Windowsa XP -> TU OPIS.

Dzięki, ale tą operację, już wykonywałem, i nic ;/

Skanowałem komputer, i też żadnych wirusów.

Polecali mi formatowanie, ale nie chce się do tego uciekać.

Może ma ktoś jeszcze jakiś pomysł ?

Skoro po formacie wszystko chodziło bez problemu to zakładam, że od strony sprzętowej wszystko gra… Na dobry początek spróbuj powyłączać zbędne elementy startowe w konfiguracji systemu… Być może zainstalowałeś jakieś oprogramowanie, które bardzo obciąża kompa przy starcie systemu…