Problem z zainstalowaniem aplikacji w N73 Music Edition

(Mich@el Ang3lo) #1

Ściągnąłem sobie kilka programów na moją N73 (napewno są na N73, sprawdzałem kilkukrotnie), ale niestety jak już wyśle przez Nokia PC Suite plik do telefonu i uruchomi się instalator, to pasek postępu zatrzymuja się pod koniec i wyskakuje komunikat:

Nie można zainstalować!

Próbowałem cofanie daty o rok, jak to jest w przypadku certyfikatów, ale to nic nie daje, nadal pojawia się ten sam błąd. Nie wiem czym spowodowany jest ten problem....Może chodzi o podpisywanie aplikacji...? Nie wiem nawet jak sie je podpisuje, niby znalazłem kilka poradnik w siecie, ale jakos mi nie wychodzi... Cóż, może Wy coś poradzicie.

PS. Mam polska wersję oprogramowania, soft niebrandowany, v.4.0736.3.2.1.

(Kamil Kluz) #2

Hmmm ja też mam taki problem tylko z instalowaniem niektórych tematów z ownskin.com i także przyłączam się do prośby. Nawet po podpisanieu nie wchodzą :frowning:

(Bigkoras) #3

Nie instaluj przez Nokia PC Suite tylko skopiuj na kartę pamięci i zainstaluj.

Programy muszą być po platformę S60 3rd.

(Mich@el Ang3lo) #4

Już wiem co było przyczyną....znaczy w sumie to nie wiem, ale wiem co pomogło. Pomógł format fona *#7370# i już się wszystko instaluje. Wszystkie programy/gry jakie instalowałem były pod platformę S60 3rd napewno. Jak widać, format naprawia prawie wszystko :wink:

(Kamil Kluz) #5

No ok ale ja nie chce formatu i instalowania od nowa wszystkiego :confused:

(system) #6

Zrestartuj telefon i spróbuj,możesz podać link na PW to sam sprawdzę.

Nie ma znaczenia,PC suite tylko inicjuje instalatora,cała operacja odbywa się na poziomie telefonu a różnica jest taka że przy przerzuceniu na kartę możesz program przesłać komuś przez bluetootha. :wink:

(klopas) #7

ten kod to soft format i tylko cofa ustawienia wyglądu fona, tapety, dzwonka

aplikacje pozostaną nienaruszone

(system) #8

Człowieku doczytaj najpierw :!: a poźniej pisz CZYTAJ!!!

(Bigkoras) #9

TAK!

(system) #10

Bigkoras Jestem wyluzowany :smiley: w linku,który podałem wyżej jest napisane że usuwa wszystko...kiedyś sam użyłem tego kodu,ale nie pamiętam jakie były efekty ,więc jutro sprawdzę osobiście na swoim telefonie czy usuwa czy też nie i dam znać.

P.S Co do tamtego tematu to myślę że został zakończony,Ty się uparłeś że TRZEBA a ja że MOŻNA :wink:

(Bigkoras) #11

Ale zauważ że ten kod wpisuje się już PO prawidłowym formacie, czyli tym z naciskaniem i przytrzymywaniem kilku przycisków.

Ja też to zrobiłem i partycja C: która powinna się sformatować i przywrócić "czyste" pliki systemowe pozostała nienaruszona, wyzerowały się tylko ustawienia, dzwonki itd...

Myślałem o innym temacie, w nim także chodziło o ten kod i formata.

(system) #12

Witam,tak jak obiecałem wczoraj ,przetestowałem działanie kodu *#7370# na swojej nokii....

żeby nie było niedowówień:

Z telefonu zostało usunięte:

-dźwięki,książka telefoniczna,odebrane i wysłane wiadomości,wszystkie ustawienia telefonu takie jak motyw,przypisane klawisze szybkiego dostępu,ustawienia skrzynki email...,notatki,zadania z kalendarza,zdjęcia,filmy oraz zaintalowane aplikacje.

Bigkoras Partycja C: w telefonie jest właśnie tą partycją na ktorej zapisywane są dzwonki,video,zdjęcia...partycja systemowa to Z:

Myślę że zakończymy dywagacje na ten temat,jak ktoś ma jeszcze wątpliwości niech sprawdzi samemu,ja jedynie doradzę aby zrobił kopię zapasową danych teleonu.

(Bigkoras) #13

Ale uwierz że ten "format" kodem to nie jest pełny format...

Proponuje abyś zrobił ostatnią próbę:

Zainstaluj sobie nową niestandardową czcionkę w telefonie i zrób jego restart. Czcionka powinna się zmienić.

Następnie zrób tego "formata" kodem - po wykonaniu tej czynności czcionka NIE ZNIKNIE!!

Zniknie dopiero po całkowitym formacie przez wciśnięcie tych kilku przycisków.

Tak było w mojej 6630

Wniosek, format przez kod jest "wyzerowaniem" ustawień w telefonie i aplikacje, ale nie przywraca stanu fabrycznego czyli czyściutkiego, świerzego systemu :mrgreen:

(system) #14

Bigkoras Trochę wybiegamy za daleko w tym temacie,być może czcionka nie zniknie tego nie wiem,i nie będę się sprzeczał,jak nadaży się okazja to napewno sprawdzę.

Chciałbym tylko na sam koniec przytoczyć słowa Klopasa:

O te słowa chodzi od tego się zaczęło,kod,który podał właśnie usuwa te wszystkie rzeczy.

(Bestja1) #15

prosze daj mi wskazówki jak zrobic kopie zapasowa w fonie w noki n 73 bo mi tez wyskakuje ze brak certyfikatu i niechce zainstalować mi programow dzieki z gory