Problem z zainstalowaniem aplikacji w N73 Music Edition

Ściągnąłem sobie kilka programów na moją N73 (napewno są na N73, sprawdzałem kilkukrotnie), ale niestety jak już wyśle przez Nokia PC Suite plik do telefonu i uruchomi się instalator, to pasek postępu zatrzymuja się pod koniec i wyskakuje komunikat:

Nie można zainstalować!

Próbowałem cofanie daty o rok, jak to jest w przypadku certyfikatów, ale to nic nie daje, nadal pojawia się ten sam błąd. Nie wiem czym spowodowany jest ten problem…Może chodzi o podpisywanie aplikacji…? Nie wiem nawet jak sie je podpisuje, niby znalazłem kilka poradnik w siecie, ale jakos mi nie wychodzi… Cóż, może Wy coś poradzicie.

PS. Mam polska wersję oprogramowania, soft niebrandowany, v.4.0736.3.2.1.

Hmmm ja też mam taki problem tylko z instalowaniem niektórych tematów z ownskin.com i także przyłączam się do prośby. Nawet po podpisanieu nie wchodzą :frowning:

Nie instaluj przez Nokia PC Suite tylko skopiuj na kartę pamięci i zainstaluj.

Programy muszą być po platformę S60 3rd.

Już wiem co było przyczyną…znaczy w sumie to nie wiem, ale wiem co pomogło. Pomógł format fona *#7370# i już się wszystko instaluje. Wszystkie programy/gry jakie instalowałem były pod platformę S60 3rd napewno. Jak widać, format naprawia prawie wszystko :wink:

No ok ale ja nie chce formatu i instalowania od nowa wszystkiego :confused:

Zrestartuj telefon i spróbuj,możesz podać link na PW to sam sprawdzę.

Nie ma znaczenia,PC suite tylko inicjuje instalatora,cała operacja odbywa się na poziomie telefonu a różnica jest taka że przy przerzuceniu na kartę możesz program przesłać komuś przez bluetootha. :wink:

ten kod to soft format i tylko cofa ustawienia wyglądu fona, tapety, dzwonka

aplikacje pozostaną nienaruszone

Człowieku doczytaj najpierw :!: a poźniej pisz CZYTAJ!!!

TAK!

Bigkoras Jestem wyluzowany :smiley: w linku,który podałem wyżej jest napisane że usuwa wszystko…kiedyś sam użyłem tego kodu,ale nie pamiętam jakie były efekty ,więc jutro sprawdzę osobiście na swoim telefonie czy usuwa czy też nie i dam znać.

P.S Co do tamtego tematu to myślę że został zakończony,Ty się uparłeś że TRZEBA a ja że MOŻNA :wink:

Ale zauważ że ten kod wpisuje się już PO prawidłowym formacie, czyli tym z naciskaniem i przytrzymywaniem kilku przycisków.

Ja też to zrobiłem i partycja C: która powinna się sformatować i przywrócić “czyste” pliki systemowe pozostała nienaruszona, wyzerowały się tylko ustawienia, dzwonki itd…

Myślałem o innym temacie, w nim także chodziło o ten kod i formata.

Witam,tak jak obiecałem wczoraj ,przetestowałem działanie kodu *#7370# na swojej nokii…

żeby nie było niedowówień:

Z telefonu zostało usunięte:

-dźwięki,książka telefoniczna,odebrane i wysłane wiadomości,wszystkie ustawienia telefonu takie jak motyw,przypisane klawisze szybkiego dostępu,ustawienia skrzynki email…,notatki,zadania z kalendarza,zdjęcia,filmy oraz zaintalowane aplikacje.

Bigkoras Partycja C: w telefonie jest właśnie tą partycją na ktorej zapisywane są dzwonki,video,zdjęcia…partycja systemowa to Z:

Myślę że zakończymy dywagacje na ten temat,jak ktoś ma jeszcze wątpliwości niech sprawdzi samemu,ja jedynie doradzę aby zrobił kopię zapasową danych teleonu.

Ale uwierz że ten “format” kodem to nie jest pełny format…

Proponuje abyś zrobił ostatnią próbę:

Zainstaluj sobie nową niestandardową czcionkę w telefonie i zrób jego restart. Czcionka powinna się zmienić.

Następnie zrób tego “formata” kodem - po wykonaniu tej czynności czcionka NIE ZNIKNIE!!

Zniknie dopiero po całkowitym formacie przez wciśnięcie tych kilku przycisków.

Tak było w mojej 6630

Wniosek, format przez kod jest “wyzerowaniem” ustawień w telefonie i aplikacje, ale nie przywraca stanu fabrycznego czyli czyściutkiego, świerzego systemu :mrgreen:

Bigkoras Trochę wybiegamy za daleko w tym temacie,być może czcionka nie zniknie tego nie wiem,i nie będę się sprzeczał,jak nadaży się okazja to napewno sprawdzę.

Chciałbym tylko na sam koniec przytoczyć słowa Klopasa:

O te słowa chodzi od tego się zaczęło,kod,który podał właśnie usuwa te wszystkie rzeczy.

prosze daj mi wskazówki jak zrobic kopie zapasowa w fonie w noki n 73 bo mi tez wyskakuje ze brak certyfikatu i niechce zainstalować mi programow dzieki z gory