Problem z zainstalowaniem g++


(stanek.94) #1

Chce zainstalować g++ z paczek .deb ale nie moge bo potrzebny jest libstdc++ ale jego nie mogę zainstalować bo nie mam g++. :frowning: Co z tym zrobić?

zrzutekranu1x.th.png


(roobal) #2

A skąd Ty kolego masz ten pakiet? W repozytoriach nie ma g++, bo mi się wierzyć nie chce? I do czego Ci potrzebny? Jak chcesz coś kompilować to sprawdź najpierw czy nie ma tego w repozytoriach, no chyba że jesteś programistą i chcesz kompilować własny program? No i przede wszystkim jaki system i w jakiej wersji? Póki co domyślam się, że Ubuntu, tylko jaka wersja?

Najlepiej to może zainstaluj cały pakiet niezbędny do kompilacji programów, oprócz kompilatora będziesz mieć make i inne. Zainstaluj pakiet build-essential.

Tak poza tym jak dwa pakiety zależą od siebie i te zależności powodują błędne koło to umieść te pakiety we wspólnym katalogu, np. na Pulpicie w katalogu DEB i instaluj w ten sposób:

sudo dpkg -i ~/Pulpit/DEB/*.deb

Pakiety zostaną zainstalowane w odpowiedniej kolejności aby jedno spełniało zależność drugiego.

Pozdrawiam!


(stanek.94) #3

Mam ubuntu 9.10

Właśnie chcę zainstalować g++ bo mi jest potrzebny do pisania w c++ i do instalacji build-essentiala

-- Dodane 16.03.2010 (Wt) 21:01 --

I jescze oft gdy chcę zainstalować sambę to wyskakuje taki bład: http://img85.imageshack.us/img85/9290/zrzutekranut.png Brakuje jakiegoś pliku?

-- Dodane 16.03.2010 (Wt) 21:01 --

Z tąd: http://packages.ubuntu.com/karmic/g++


(roobal) #4

Co do Samby to masz chyba jakiś zepsuty pakiet albo bałagan w systemie. Co do g++ to przypomniało mi się jeszcze jedno rozwiązanie, które napisałem wyżej :slight_smile:

Pozdrawiam!

PS. Dziwi mnie, że nie masz w repozytoriach tak podstawowych pakietów tylko ściągasz je własnoręcznie albo masz ładny bałagan w systemie ale nie wiem o co chodzi ale zarówno Debian jak i Ubuntu to dystrybucje, w których jest najwięcej pakietów z binarkami.


(stanek.94) #5

Dzięki, udało mi się zainstalować. Pobiorę jeszcze raz ta sambęi spróbuję zainstalować.

Pozdrawiam