Problem z zainstalowaniem gier i niektorych programów

(Piwonia 23) #1

Windows Vista Ultimate nie chce zainsalować mi żadnych gier oraz Nero. Co moge zrobic w tej sytuacji? W czym lezy problem?

(Spectatorx) #2

Nie chce? Czy poprostu zawsze gdy pokazuje komunikat, że program może nieprawidłowo działać to wydajesz polecenie żeby nie instalował?!

Wszystkie programy i gry z Vistą tak mają!

A co do gier na Viście:

chodzą tragicznie, choć graficznie wyglądają o niebo lepiej od tego jak chodziły na xp!

Nie wiem czy aktualizacja sterowników nawet dużo da, ale spróbować zawsze warto.

Gry na Viście:

Grafika jest świetna, ale często się zacina nawet na najniższych ustawieniach i do tego dźwięk się zacina jeszcze częściej niż sama grafa, nie za ciekawie się gra. W Q3 vista jakoś dziwnie korzysta z config.cfg, używa tylko niektórych wpisów z tego pliku, całą resztę sobie dosłownie zlewa i ustawia własne parametry dla nich. Pod gry ten system kompletnie się nie nadaje, podobno service pack 1 ma to zmienić...

(aero) #3

A podasz nam komunikat jaki wyskakuje ?

Bo jak narazie jak mamy Ci pomóc, jak nie znamy podstawowych danych :slight_smile:

(Piwonia 23) #4

Najczęściej nie wchodza mi gry z gazet. Komputer otworzy mi płyte jednak nie reaguje po wciśnięciu opcji instaluj. A Nero zainstalowałam, ale nie mogę nagrywać. Może to problem Direckta? albo sterowników? Nie znam się za bardzo na tym i nie wiem co robić chyba będę musiała wrócić do Windows XP

Złączono Posta : 07.03.2007 (Sro) 12:01

Podam ten komunikat, ale nie w tej chwili bo nie mam dostępu do swojego kompa, podam go jutro

(Mops Emulek) #5

To jedyna wersja Nero kompatybilna z Vistą.

(Piwonia 23) #6

Jestem w trakcie ściagania tego Nero. Mam nadzieje ze wszystko będzie grać :slight_smile:

(Jendrek18) #7

A jak mam tylko Nero 6 jako dodatek do nagrywarki?

(Miwidlak) #8

To trzeba korzystać z innych rozwiązań np. darmowy DeepBurner (działa na Viście)

Pozdrawiam

(Jendrek18) #9

Na jak długo działają te triale?

(aero) #10

30 dni

(Briho) #11

Jak gry mogą wyglądać lepiej jeśli nie wykorzystują DX10? No chyba, że ktoś ma kartę, która jest zgodna z najnowszym DX-em i grę, która go wykorzystuje. W innym wypadku nie ma mowy, żeby gry wyglądały lepiej niż na XP (zakładając że ustawienia sterowników są identyczne). A że chodzą wolniej to zgadza się, wiadomo było od początku.

(Piwonia 23) #12

Udało mi się zainstalowac jedną grę, ale grafika jest kiepściuchna. W czasie instalowania innych gier wyskoczyła informacja " ERROR EXECUTING FILE ZĄDANA OPERACJA WYMAGA PODNIESIENIA UPRAWNIEŃ" I co dalej :frowning:

(Jacek S11) #13

Musisz instalować je z uprawnieniami administratora, nie tylko na koncie adminina

(klopas) #14

tam gdzie chcesz to zainstalować np.program files

to musisz dać uprawnienia użytkownikom czy jakoś tak

ja niemogłem grać w icy tower :stuck_out_tongue: bo zmienić postaci nie mogłem i replaya itp.

(Piwonia 23) #15

Sorry ale nie jestem mistrzem w tych sprawach. Możesz mi to wyłumaczyc na "babski spsób"? :slight_smile: Nie wiem jakie uprawnienia majm dac użytkownikom. Upsss