Problem z zainstalowaniem Kali Linuxa z Pendrive na asus Eee PC

Witam mam problem z zainstalowaniem linuxa na nootbooka .Wyskakuje mi że nie może znaleźć CD-ROM .I jak daje wyszukaj ręcznie to wyskakują dwie opcje none i cdrom . I jak klikam cdrom potem daje enter to wyskakuje "Ten etap instalacji nie powiódł się . "

Jaki konkretnie notebook?
Jakim programem zgrywałeś na pendriva linuxa?

Universal USB Instaler

A model notebooka?
Jeżeli robisz tego pendriva na windowsie to najlepszy jest rufus, jak na linuxie to możesz spróbować zrobić za pomocą multibootusb

Model to 1001PXD

Sam miałem podobny problem z instalacją linuxa Kiano 14.2 Slimbook i Linux
ale uznałem, że to zbytnio nie ma sensu ponieważ potrzeba specjalnego iso do tego i są różne inne problemy

Ja próbuje teraz jeszcze raz zbootować pendrive w rufusie i zobaczę ci zadziała .

W przypadku Eee Pc będziesz miał znacznie więcej problemów niż tylko instalacja.
Poza tym to nie jedyna dystrybucja do pentestów. Jeszcze jest bardzo dobry BlackArch (https://www.blackarch.org/). Przynajmniej wskazówki z ArchWiki dotyczące Eee PC (https://wiki.archlinux.org/index.php/ASUS_Eee_PC) będą mieć tutaj zastosowanie.

Kolejny “haker” który nie potrafi zainstalować Linuksa - bez urazy ale jeżeli przerasta cię proces instalacji systemu to na bank nie będziesz wiedział jak wykorzystać potencjał dystrybucji Kali Linux.

1 polubienie

Czyli każdy kto umie zainstalować kali jest hakerem tak? Nauka, mówi ci to coś?
Niech spróbuje tej dystrybucji i niech ją sprawdzi i sam oceni czy da radę.
A jak umiesz wytłumaczyć jak zainstalować tego linuxa na Atomie to proszę bardzo nie krępuj się, a jak nie to proszę znajdź inne miejsce do swoich nic nie wnoszących wpisów.

Ale rgabrysiak ma rację. Kali to specyficzna dystrybucja, która jest przeznaczona dla osób, które po pierwsze wiedzą do czego ona służy, a po drugie są obyte z obsługą komputera. I to bynajmniej nie w stopniu podstawowym.

Chyba, że jesteś pentesterem, który nie potrafi zainstalować systemu. Znam programistę, którego przerasta podłączenie drukarki. Wtedy OK.

1 polubienie

Nie piszę że to będzie dla niego łatwe, ale uniemożliwianie mu zainstalowania tego nie wydaje mi się słusznym wyborem .
Według mnie trzeba ostrzec go przed konsekwencjami ale mimo wszystko pomóc mu przez to wszytko przejść. Najlepiej niech przekona się na własnej skórze czy to mu pasuje i czy da radę rozwiązywać problemy które ten system będzie stwarzał.

Dla netbooków Asusa stworzona była specjalna odmiana Ubuntu, teraz “zastąpiła” ją dystrybucja: Aurora OS
Bez trudu znaleźć można również informację o udanej instalacji na ww. urządzeniu systemu Lubuntu, na wiki Archa również znajdziesz coś ciekawego: ASUS Eee PC 1001px
Jak widać, na tym maleństwie można zainstalować Linuksa tylko trzeba zacząć od prostych rzeczy, czyli krok po kroku nauczyć się jak działają systemy inne niż Windows, a wówczas instalacja Kali Linux nie będzie stanowić problemu.
Z mojej strony EOT.

ps. możesz ten post oznaczyć równie atrakcyjnie jak poprzedni, jeżeli stanowi to dla ciebie przyjemność - dla mnie to zwykła dziecinada.

1 polubienie