Problem z zainstalowaniem Kali Linuxa z Pendrive na asus Eee PC

(BlovEkx) #1

Witam mam problem z zainstalowaniem linuxa na nootbooka .Wyskakuje mi że nie może znaleźć CD-ROM .I jak daje wyszukaj ręcznie to wyskakują dwie opcje none i cdrom . I jak klikam cdrom potem daje enter to wyskakuje "Ten etap instalacji nie powiódł się . "

(synaptyk) #2

Jaki konkretnie notebook?
Jakim programem zgrywałeś na pendriva linuxa?

(BlovEkx) #3

Universal USB Instaler

(synaptyk) #4

A model notebooka?
Jeżeli robisz tego pendriva na windowsie to najlepszy jest rufus, jak na linuxie to możesz spróbować zrobić za pomocą multibootusb

(BlovEkx) #5

Model to 1001PXD

(synaptyk) #6

Sam miałem podobny problem z instalacją linuxa Kiano 14.2 Slimbook i Linux
ale uznałem, że to zbytnio nie ma sensu ponieważ potrzeba specjalnego iso do tego i są różne inne problemy

(BlovEkx) #7

Ja próbuje teraz jeszcze raz zbootować pendrive w rufusie i zobaczę ci zadziała .

(Domker) #8

W przypadku Eee Pc będziesz miał znacznie więcej problemów niż tylko instalacja.
Poza tym to nie jedyna dystrybucja do pentestów. Jeszcze jest bardzo dobry BlackArch (https://www.blackarch.org/). Przynajmniej wskazówki z ArchWiki dotyczące Eee PC (https://wiki.archlinux.org/index.php/ASUS_Eee_PC) będą mieć tutaj zastosowanie.

(rgabrysiak) #9

Kolejny “haker” który nie potrafi zainstalować Linuksa - bez urazy ale jeżeli przerasta cię proces instalacji systemu to na bank nie będziesz wiedział jak wykorzystać potencjał dystrybucji Kali Linux.

(synaptyk) #10

Czyli każdy kto umie zainstalować kali jest hakerem tak? Nauka, mówi ci to coś?
Niech spróbuje tej dystrybucji i niech ją sprawdzi i sam oceni czy da radę.
A jak umiesz wytłumaczyć jak zainstalować tego linuxa na Atomie to proszę bardzo nie krępuj się, a jak nie to proszę znajdź inne miejsce do swoich nic nie wnoszących wpisów.

(gom1) #11

Ale rgabrysiak ma rację. Kali to specyficzna dystrybucja, która jest przeznaczona dla osób, które po pierwsze wiedzą do czego ona służy, a po drugie są obyte z obsługą komputera. I to bynajmniej nie w stopniu podstawowym.

Chyba, że jesteś pentesterem, który nie potrafi zainstalować systemu. Znam programistę, którego przerasta podłączenie drukarki. Wtedy OK.

(synaptyk) #12

Nie piszę że to będzie dla niego łatwe, ale uniemożliwianie mu zainstalowania tego nie wydaje mi się słusznym wyborem .
Według mnie trzeba ostrzec go przed konsekwencjami ale mimo wszystko pomóc mu przez to wszytko przejść. Najlepiej niech przekona się na własnej skórze czy to mu pasuje i czy da radę rozwiązywać problemy które ten system będzie stwarzał.

(rgabrysiak) #13

Dla netbooków Asusa stworzona była specjalna odmiana Ubuntu, teraz “zastąpiła” ją dystrybucja: Aurora OS
Bez trudu znaleźć można również informację o udanej instalacji na ww. urządzeniu systemu Lubuntu, na wiki Archa również znajdziesz coś ciekawego: ASUS Eee PC 1001px
Jak widać, na tym maleństwie można zainstalować Linuksa tylko trzeba zacząć od prostych rzeczy, czyli krok po kroku nauczyć się jak działają systemy inne niż Windows, a wówczas instalacja Kali Linux nie będzie stanowić problemu.
Z mojej strony EOT.

ps. możesz ten post oznaczyć równie atrakcyjnie jak poprzedni, jeżeli stanowi to dla ciebie przyjemność - dla mnie to zwykła dziecinada.