Problem z zainstalowaniem modemu neostrady

witam,

mój kolega ma problem z zainstalowaniem modemu dla neostrady. System operacyjny to windows xp sp2 a modem nazywa się SpeedTouch 330.

Przy próbie zaintalowania systemu wyskakuje komunikat o błędzie “instal.exe” i dalej nie idzie. Czy potrzebne są jakieś wcześniejsze ustawienia w systemie?

Dziękuję i pozdrawiam

To jest problem z aplikacja neostrada &tp. Zainstaluj sterowniki modemu, nastepnie skonfiguruj sobie polaczenie a la Dial-Up (podajesz login i haslo do uslugi). Nie dosc, ze wyjdzie Cie na to samo, to jeszcze pozwoli na unikniecie “zmulania” komputera przez aplikacje TP.

Ew. usun SP2, zainstaluj modem i aplikacje a dopiero potem SP2. Aaale to jest raczej niezalecane…

właśnie przy instalacji sterowników ten problem występuję, samych sterowników nie mogę zainstalować

to reinstall windy i po kłopocie , ewentualnie antyvirusem przeskanuj

Po co ?

Więc skąd to zalecenie ?

jedrek_007

Kolega jest klientem Neostrady ? - niech zadzwoni na 0800 102 102 - po połączeniu wciśnie 1 i uzyska pełną pomoc krok po kroku w instalacji modemu - tu zgodzę się z przedmówcą - niech zasugeruje konsultantowi, że bez aplikacji Neostrady…

Mimo tego, że jestem wstanie spokojnie zainstalować modem sam, zawsze to robiłem (czwarty modem juz używam) z pomocą konsultantów - bez problemu…

Pozdrawiam

-sprawdzić czy płyta główna oparta jest na chipsecie VIA, jeśli tak - należy wcześniej zainstalować VIA 4 in 1

-sprawdzić w menedżerze urządzeń, czy nie ma żadnych konfliktów

-spr. w dodaj/usuń programy, czy już coś się nie zainstalowało

-przeczyscić rejestr

-instalować sterowniki przy odłączonym modemie

Możesz pobrać i probować zainstalować te sterowniki albo Te dla XP 64

BTW

Zawsze też jest 0800 102 102

Więc skąd to zalecenie ?

Czasem pomaga - gdybym napisal tylko to pierwsze, generalnie moglbys sie przyczepic…

Jezeli wysypuje sie przy sterownikach, cos mi sie widzi jak tylko reinstalacja systemu i na golym XP z SP2 trzeba sprobowac instalacji. Jezeli nie pojdzie - do Salony Sprzedazy z modemem albo info Neo. Ale to ostatecznosc. Wszak przyznaje, nie wpadlem na te problemy z chipsetem VIA.

Mam pytanko czy ta neostrada nie będzie czasem instalowana na laptopie?? Jeżeli tak to radzę taka jak wcześnie było podane zadzwonić na infolinię :slight_smile:

bobofruit a powiedz mi jaka to różnica na czym bedzie instalowana ??

To komputer i to komputer tyle że bardziej zminiaturyzowany i tyle różnic.

Żeby było jasne - nie czepiałem się, pytałem tylko, bowiem jak wyżej zauważyłem, instalowałem cztery modemy i nigdy z taką sugestią się nie spotkałem, a jednak przeinstalowywanie SP 2 do błahostek systemowych nie należy …

Pozdrawiam

Wiem, ze dla niektorych to moze byc absurd - ale uwierz mi, w pewnym sensie mialem stycznosc zawodowa m.in. z Neo i wiem, ze nawet najbardziej absurdalne pomysly czasem sa skuteczne.

Pozdro, nie czuj sie atakowany :wink: