Problem z zainstalowaniem programu do tworzenia wlasnych napisów


(Gepetto77) #1

Bardzo chciałbym tworzyć swoje napisy do filmów (np. ściągniętych z Internetu). Próbowałem już Subtitle Workshop 6.0, DivXL,Media Subtitler 2.2.0 i Subedit-Player. Niestety w ostatniej fazie instalowania pojawia się komunikat o błędzie. Proszę o pomoc jak ten problem pokonać…


#2

Witaj na forum, @Gepetto77.

Jeżeli nie jest to żadną tajemnicą, to podziel się z nami komunikatem błędu, który uniemożliwia Ci zainstalowanie wybranego programu. Ciężko będzie Ci pomóc, jeżeli nie znamy szczegółów. Warto podać informacje na temat wersji systemu operacyjnego oraz jego architektury. Ułatwi to rozwiązywanie problemów.

Pozdrawiam.


(Gepetto77) #3

Silhouette, dziękuję Ci za zainteresowanie. Wyobraź sobie, że Subtitle Workshop 6.0 udało mi się już zainstalować (!). Jak gdyby nigdy nic. Teraz pojawił się problem taki, że film się otwiera, ale tylko w wersji audio. Większość moich filmików pobranych z netu ma z rozszerzenie *.mp4 . Konwertowałem je na *.avi, ale to nic nie dało. Zresztą program i tak m. in. podobno obsługuje oba typy. Co możesz mi doradzić teraz? Dodam, bo myślę, że to ważne, że mam Windowsa 10.

Pozdrawiam serdecznie.


#4

W zakładce MPG / MP4 wybierz opcję Haali’s splitter. Wyłącz Media foundation dla MP4.

A szczegóły tutaj:
http://shark007.net/forum/Thread-Subtitle-Workshop-audio-only-on-MP4-and-MKV


(Gepetto77) #5

Przykro mi Silhouette, ale ostatecznie sobie nie poradziłem. Starałem się, instalowałem jakieś sterowniki z www.shark007.net/, ale nie udało się… Moja wiedza jest tu niewystarczająca. Chyba, że podałbyś mi instrukcje typu “Subtitle Workshop dla opornych”. Ale nie przejmuj się, nie chcę Ci zabierać zbyt dużo czasu. I tak mi już dużo pomogłeś. Dzięki.


(krystian3w) #6

Trochę stare ale może pomoże:
http://m.zapytaj.onet.pl/Category/007,002/2,22151882,Jak_w_prosty_sposob_zrobic_napisy_i_wkleic_je_do_filmu.html
https://tipy.interia.pl/artykul_4572,jak-zrobic-napisy-do-filmu-w-subtitle-workshop.html


(Gepetto77) #7

Witam i przepraszam, że odpisuję dopiero teraz. Ale dużo robiłem w tej sprawie wg Twojej instrukcji (oczywiście strony też sprawdziłem). Ale niestety obrazu nadal nie pokazuje :frowning: A może zainstalowałem za dużo kodeków? Podobno niektóre “się gryzą” i wzajemnie sobie przeszkadzają… Co Ty na to? Pozdrawiam


#8

Witaj ponownie.

Obecnie jestem na wczasach i nie bardzo mam czas na forum, ale w przyszłym tygodniu wracam i będę w pełni aktywny. Jeżeli do tego czasu nie rozwiążesz problemu, a wciąż będzie Ci bardzo na tym zależało, to możemy spróbować przez TeamViewer. Może ktoś inny z obecnych forumowiczów może poświęcić czas na sesję TV prędzej? :slight_smile:


(Gepetto77) #9

Życzę Ci więc udanych wakacji i raz jeszcze dziękuję że się odezwałeś. Ale z kolei ja jadę na wakacje 23 lipca na 2 tygodnie. Ale naprawdę zależy mi! I nie omieszkam znów zapytać :slight_smile: Dzięki Silhouette!