Problem z zainstalowaniem Skype na Debianie

Hejo.

Mam problem z zainstalowaniem skype. ściągłem na pulpit i ma nazwe “skype-debian_1.4.0.118-1_i386.deb” wpisuje sudo dpkg -i skype-debian_1.4.0.118-1_i386.deb ale wychodzi mi błąd]:

dpkg: błąd przetwarzania skype-debian_1.4.0.118-1_i386.deb (--install):

 brak dostępu do archiwum: No such file or directory

Wystąpiły błędy podczas przetwarzania:

 skype-debian_1.4.0.118-1_i386.deb

hmm prosze o pomoc

// Poprawiłem tytuł wątku oraz post - dodałem tagi code.

Kaka’

Zapewne wydajesz polecenie w złym katalogu.

podaj bezwzględną ścieżkę do pliku deb (/home/blabla/plik.deb)

czyli jak to mam na pulpicie to co wpisać. Narazie się ucze koment więc jeszcze nie wiem co i jak.

pliska dokładnie komęde napisać

Albo przejdź w konsoli poleceniem cd do pulpitu, albo jak napisał matiit

sudo dpkg -i /home/blabla/skype-debian_1.4.0.118-1_i386.deb

I poczytaj podstawy :google:

Co wy piszecie ?? Chcecie żeby to rozpakowywał ??

michalmw - To co masz, to instalator .deb, nie do rozpakowywania! Wpisz w konsoli sudo, po czym przenieś i upuść ten plik na okno konsoli, enter. TO WSZYSTKO.

@mztswk - może Ty pierwsze poczytasz :google:

jeżeli na pulpicie to nie

a

/home/blabla/Desktop/skype-debian_1.4.0.118-1_i386.deb

albo prościej

~/Desktop/skype-debian_1.4.0.118-1_i386.deb

W Debianie jest ‘Pulpit’ tak jak w Ubuntu :wink:

Złączono Posta : 17.11.2007 (Sob) 16:51

I wystarczy kliknąć 2 razy na instalator … :confused:

dzięki można zamknąć temat, thx panowie za pomoc

ale przecie wystarczy:

sudo apt-get install skype

:expressionless:

To zależy czy w repo masz wpisy Skype. :expressionless:

Właśnie, wpisujesz su i dopiero podajesz hasło poczym wpisujesz polecenie jako root ( su per user)

Skype nie ma w repo do Debiana 4.0 Etch czy jakoś tam i w Lenny (testing) też nie ma :wink:

@Plichu:

  1. Czy kolega, który ma Debiana, nie będzie wiedział wg Ciebie, że nie ma u siebie nie sudo, tylko su? :wink: Chodzi o to, żeby czynność wykonać spod roota i tyle.

  2. Najważniejsza rzecz, o jaką mi chodziło w tamtym poście, to to, żeby nie mieszać człowiekowi w głowie - przecież nawet wspominanie w tym temacie o wszystkich “sudach” i innych cudach jest bez sensu - klika się dwa razy na .deba i zrobione. Manual dpkg w tym przypadku nie jest chyba jakąś niezbędną rzeczą, chyba przyznasz? :wink: Przy okazji polecam Ci jakiś dobry kurs konstruowania zdań na http://www.google.pl - co to ma być niby to “Zapoznaj się kolegi” ??

Ps. Każdy instalator to właściwie paczka. Bez czepialstwa, my friend. :lol:

gwoli ścisłości, ja słyszałem że to jest raczej set user chociaż wiki podaje substitute user (co w gruncie rzeczy oznacza to samo) ale na pewno nie super user :wink:

Airborn

Dokładnie bo su można użyć jako np. su mat (przejście na mat :slight_smile: )

Biorąc pod uwagę fakt że autor wątku (bez obrazy) chciał instalować system na partycjach ntfs a teraz nie wie jak zainstalować skype z paczki .deb to chyba jednak o sudo także nie ma pojęcia i sam się nie domyśli że debian z niego nie korzysta…także uważam że tak kolega nie będzie wiedział o co chodzi :slight_smile:

Wiesz mieszaniem to można nazwać komentarz o “rozpakowywaniu” czegokolwiek komendą dpkg -i…

Słyszałeś o czymś takim jak literówka?

Tą kwestię pozostawiam bez komentarza bo na upartego paczki można w różny sposób nazywać…:slight_smile:

@michalmw skoro jesteś początkujący i przejawiasz oznaki lekkiej niechęci do wyszukiwarki google.pl uważam że kiepsko że wybrałeś debiana. Z debianem przeżyjesz wiele przygód które będą wymagały kopiowania komunikatów do przeglądarki w celu odgadnięcia ich znaczenia a tobie puki co to kiepsko wychodzi… oczywiście nie chce cię zniechęcić do debiana ale jeżeli zamierzasz z każdym najdrobniejszym problemem lecieć na forum to lepiej odpuść bo ludziom szybko nerwy puszczą :slight_smile:

Ps. zobacz co z łatwością znalazłem…

http://qref.sourceforge.net/Debian/refe … ge.pl.html

A jednak :wink: