Problem z zainstalowaniem ster. drukarki HP 5550 Deskjet

Witam,

chciałbym zainstalować sterowniki do drukarki HP 5550 Deskjet, lecz po kliknięciu odpowiedniego sterownika, nic się nie dzieje.

Plik wykonawczy wypakuje swoją zawartość i na tym kończy się proces. Próbowałem za pomocą menadżera urządzeń i wskazać katalog, który został rozpakowany przez instalator sterownika, ale brakuje wielu plików i ta metoda jest nieskuteczna.

Pobrałem sterowniki pełne jak i podstawowe za pomocą tej strony:

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft … 71896#N622

Tyle, że to bez różnicy, efekt końcowy był ten sam. Co prawda instalator pełnego sterownika chciał ustawić drukarkę po sieci i nie mogłem kontynuować, ponieważ żadnej “sieci domowej” nie mam.

System jaki używam, to WinXP Pro sp3.

Pozdrawiam.

Zapewne najpierw podłączyłeś drukarkę i dopiero próbowałeś zainstalować sterownik, spróbuj tak:

  1. Odłącz drukarkę (kabel USB) i restartuj komputer.

  2. Sterownik rozpakowuje się zwykle do katalogu C:\HP5500, odszukaj ten katalog (lub o podobnej nazwie).

  3. W katalogu sterownika odszukaj plik uninstall.exe i uruchom go - program powinien odinstalować nie prawidłowo zainstalowany sterownik.

  4. Restartuj komputer.

  5. Uruchom instalator sterownika.

  6. Podłącz drukarkę dopiero gdy program instalatora o to poprosi! !!

Jeżeli to nie pomoże to po punkcie 4 trzeba ręcznie wydłubać odpowiednie pliki .inf z katalogu C:Windows\inf niestety nie jestem w stanie podać konkretnie które (na pewno ich nazwy zaczynają się na hp*.inf). Najlepiej zadzwoń na support techniczny HP, numer znajdziesz na ich stronach.

BelHeI , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w nazwie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę, ten temat viewtopic.php?f=16&t=394978