Problem z zainstalowaniem sterowników do kamerki w laptopie

Witam. Mam takie problem. Otóż mam laptopa po formacie i i mam w nim wbudowaną kamerkę (w laptopie). Ale po formacie jak z kimś rozmawiam na Skype to jestem “odwrócona do góry nogami” (tak jakby odwrócona). Bardzo chyba są potrzebne sterowniki, ale nie jestem pewna. Mój laptop to ASUS X5DIJseries. Byłabym wdzięczna za pomoc jeśli ktoś powie mi jak zainstalować sterowniki jeśli będą potrzebne.

Sterowniki są prawdopodobnie zainstalowane - skoro kamera działa.

Sprawdź raczej czy nie masz przypadkiem dodatkowego oprogramowania w swoim Asusie do obsługi oraz konfiguracji swojej kamerki i czy przypadkiem tam nie trzeba czegoś poustawiać.

Możesz też na wszelki przypadek podać screen z menadżera urządzeń.

dobreprogramy.th.png

Uploaded with ImageShack.us ak6 Oto chodziło?

Wygląda na to, że sterowniki są ok. Poszukaj w opcjach programu.

Przejrzyj katalog pliku sterownika i wyedytuj plik snp2uvc.inf (informacje instalatora) i zmień Flip z 0->1 i Rotation z 0->3.

Potem zainstaluj jeszcze raz sterownik. Poniżej fragment przykładowego pliku snp2uvc.inf z kamerki

HKR,DefaultSettings,Privacy,0x00010001,0

HKR,DefaultSettings,AutoStartEnable,0x00010001,1

HKR,DefaultSettings,DefectCompensation,0x00010001,0

HKR,DefaultSettings,DefectYThd,0x00010001,0

HKR,DefaultSettings,DefectCThd,0x00010001,0

HKR,DefaultSettings,OSVersion,0x00010001,5

HKR,DefaultSettings,SuspendEnable,0x00010001,1

HKR,DefaultSettings,BWMode,0x00010001,0

HKR,DefaultSettings,Flip,0x00010001,1

HKR,DefaultSettings,Mirror,0x00010001,1

HKR,DefaultSettings,AEPriorityControl,0x00010001,0

HKR,DefaultSettings,EP0Polling,0x00010001,1

HKR,DefaultSettings,DefaultFrameIndex,0x00010001,5

HKR,DefaultSettings,SXGA2StillFormatControl,0x00010001,2

HKR,DefaultSettings,Rotation,0x00010001,3

Nie wszystkie informacje muszą być w Twoim pliku.

Witam…nic nie zmieniaj w sterownikach… to jest standardowy problem w laptopach asus…Windows instaluje domyslne sterowniki kamerki ale one nie sa dobre bo odwracaja obraz…tez mam Asusa od 2 lat i wiem co to znaczy…wystarczy,że sciągniesz sterownik ze strony producenta i go recznie zainstalujesz…jesli nie bedziesz umiala tego zrobic to pisz sluze pomoca:)…

bialyy88 No to w takim razie proszę ciebie o pomoc.

ok…już pomagam… za chwilę wysle link do sterownika twojej kamerki:)Tylko bardzo ważne jaki masz system zainstalowany…jak masz ikone moj komputer to kliknij na niego prawym klawiszem myszy i właściwości…i tam pisze jaki system i czy jest 32-bit czy 64-bit

Dodane 11.10.2011 (Wt) 21:25

aha…druga rzecz, która będzie mi potrzebna to jak wejdziesz w menedzer urządzeń wejdz w urządzenia obrazujace i prawym kliknij na kamerke i własćiwości…i w ogólnych jest producent kamerki…bo sa 3 rodzaje…

bialyy88 mam Windows 7 64 bit.

Ok…to podaj jeszcze tylko jakiej firmy masz kamerke:)

a to link do sterownikow:)

http://support.asus.com.tw/download/dow … uage=pl-pl

w produkt wybierasz notebook

seria X5D

a potem model X5DIJ

wyskoczy okno z system więc wybierz windows 7 64bit…

następnie przejdź do Camera

i sciagnij sterownik do swojej kamerki( wedle producenta:)

dobreprogramy2.th.png

Uploaded with ImageShack.us bialyy88 O to Ci chodziło?

Tak to…i jak prawym przyciskiem myszy klikniesz to weź właściwości…i tam powinien być producent kamerki…i taki sterownik ściągnij:)…jak już będziesz mieć sterownik to podam kolejne instrukcje jak zrobić:)

Tam wzięłam właściwości i tam jest Producent: Microsoft

Hihi…piękny różowy windows(joke)

Jak już będziesz mieć sterownik ściągnięty(najlepiej zapisz go na pulpicie) to:

  1. Wchodzisz w menedżer urządzęń\ urządzenia do obrazowania

  2. Prawym klikasz na usb 2.0 1.3M WebCam i wybierasz opcję aktualizuj oprogramowanie sterownika

3)Wybierasz przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika

4)Następnie Pozwól mi wybrać z listy sterowników urządzęń na moim komputerze

  1. Zaznaczasz kamerkę i klikasz z dysku

6)Wyskakuje okienko i wybierasz przeglądaj

7)Wskazujesz plik sterownika z rozszerzeniem inf

8)Klikasz dalej

  1. Kamerka gotowa:)

Dodane 11.10.2011 (Wt) 21:53

jak zrobisz własciwosci i zakladka ogolne i zrob scan…i ewentualnie drugi scan to zakladka szczegoly i identyfikator sprzetu…sprobuje znalezc po kodzie jaki tam jest…wazniejszy jest identyfikator:)

Jak już wejdziesz w identyfikator sprzętu to te dziwne oznaczenia porównaj z oznaczeniami na stronie producenta przy sterownikach i jesli do ktoregos bedzie pasowal to znaczy ze to tej firmy jest kamerka…;]…a dalsza instrukcje masz powyzej…i czekam na efekty;]

dobreprogramy3.th.png “7)Wskazujesz plik sterownika z rozszerzeniem inf” nie ma sterownika

to pomoże jak nic.http://fixitcenter.support.microsoft.com/Portal

Temat do zamknięcia.