Problem z zainstalowaniem sterowników drukarki canon MG2250

(Zebrowski58) #1

Witam,

Mam problem z zainstalowaniem sterowników do drukarki Canon MG 2250 . Przy każdej próbie zainstalowania wyskakuje mi okienko, a w nim

" Niepowodzenie instalacji ,  nie można zainstalować programu MP Drivers... " . W podpowiedziach było napisane, by zobaczyć pomoc w podreczniku ekranowym. Napisane w podreczniku ekranowym pomoce dotyczą , ponownego uruchomienia komputera i jeszcze raz zainstalować.

Nic to nie pomaga i cały czas ten sam problem jest. jeszcze pare dni temu działało wszystko ok. Miałem potrzebę odinstalowania sterowników ze wzgledu na problemy ze skanerem, lecz nie mogę teraz w ogole zainstalować tych sterowników. Proszę o pomoc !

Z góry bardzo dziekuję.

(Dimatheus) #2

baryzebro , na forum używamy polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) - wyedytować swój post. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Dimatheus) #3

Hej,

• Z jakiego systemu korzystasz?
  • Jakie sterowniki instalowałeś?

Pozdrawiam,

(Zebrowski58) #4

System windows XP, sterowniki do drukarki mam orginalne na płytce ... nie rozumiem tylko tego, że za pierwszym razem udało się wszystko, a teraz nic . Dwa dni temu komputer nie czytał mi skanera, natomiast drukarka działała dobrze. Więc pomyślałem, że chodzi tutaj o sterowniki... Odinstalowałem je i już ich nie mogę zainstalować :frowning:

(Dimatheus) #5

Hej,

Próbowałeś użyć przywracania systemu?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Zebrowski58) #6

Hej,

Próbowałem, ale mogę tylko przywrócić go do tego dnia w którym robię przywracanie :frowning: Nadal nic nie pomogło.

(Dimatheus) #7

Hej,

Nie do końca rozumiem - przywracanie należy wykonać do okresu sprzed odinstalowania sterownika. Czyli jeśli odinstalowałeś sterowniki 2 grudnia, to musisz wybrać przywracanie nie wcześniejsze niż to z 1 grudnia.

Jeśli przywracanie nic nie da, spróbuj poprzez aplet Dodaj/Usuń Programy odinstalować sterowniki do drukarki. Następnie przeczyść dysk i rejestr przy pomocy CCleanera. Kolejny restart i instalacja sterowników. Jeśli to się nie powiedzie, będziemy próbowali zainstalować sterowniki ręcznie przez menadżer urządzeń.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Zebrowski58) #8

Co do przywracania to nie mogę nic przywrócić. Odinstalowane są już dawno. Próbowałem też instalować ręcznie i nadal błedy wyskakują. Chyba jedynym wyjściem będzie zainstalowanie nowego windowsa, a jeśli to nie pomoże to oddam na gwarancje i tyle :frowning:

(Dimatheus) #9

Hej,

• A jakie błędy wyskakują?
  • Czyściłeś dysk i rejestr przy pomocy CCleanera?
    Pozdrawiam,

Dimatheus

(Zebrowski58) #10

Błąd jest jedyny i ten sam.

NIEPOWODZENIE INSTALACJI                                                                  

Nie można zainstalować programu MP Drivers.  Kliknij przycisk rozpocznij od nowa, aby ponownie rozpocząć program instalacji.

W podręczniku ekranowym opisano przyczyny problemów z instalacją oraz sposoby rozwiązania tych problemów. Aby wyświetlić podręcznik ekranowy, kliknij dwukrotnie

ikonę podręcznika wyświetlaną  na pulpicie , jeśli ikony to zainstaluj podręcznik.

To jest cały opis problemu. Czytałem ten podręcznik, lecz tam są same niepomocne treści typu : zrób reset PC , wyjmij i włóż płytę.

CClinerem czyszczenie też nie pomogło.

Pozdrawiam,

Baryzebro

(Dimatheus) #11

Hej,

Czyli zostaje próba ręcznej instalacji sterowników do drukarki. Wejdź do menadżera urządzeń, wybierz drukarkę, następnie aktualizuj sterownik - wybierasz ustawienia zaawansowane i podajesz ścieżkę dostępu do rozpakowanych sterowników, które pewnie możesz pobrać ze strony producenta.

Swoją drogą drukarka jest w ogóle wykrywana w menadżerze urządzeń?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Zebrowski58) #12

Hej,

I tutaj się pojawia kolejny problem. Wyskakuje mi normalnie okienko Menadżera urządzeń, a w nim nic nie ma ... mogę używać wszystkich opcji jakie tylko są ale w tym okienku nie ma żadnej informacji, tak jak było to kiedyś np karty sieciowe itp. Teraz okienko jest puste i właśnie nie wiem dlaczego. Możliwe, że to jest wina wirusa. Tak w skrócie w menadżerze urządzeń nic nie jest wykrywalne.

Pozdrawiam,

Baryzebro

(Dimatheus) #13

Hej,

Niestety bez menadżera niewiele zdziałamy - może się okazać, że faktycznie system jest mocno uszkodzony przez wirusa. Dlatego najlepiej załóż nowy post w dziale Bezpieczeństwa i podaj w nim logi z programu OTL - informacje o tym, jak dokładnie ustawić program i gdzie zamieścić logi znajdziesz w temacie: http://forum.dobreprogramy.pl/temat/402063-analiza-i-dezynfekcja-zestaw-narz%C4%99dzi-nieingerencyjnych/. Napisz w poście, że menadżer po uruchomieniu jest pusty. Może uda się go przywrócić i wtedy też instalacja być może zakończy się sukcesem.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Zebrowski58) #14

Zrobiłem tak jak kazałeś tylko jest jeden problem... OTL nie może znaleźć raportów i pyta się mnie czy mam sam je utworzyć .

(Dimatheus) #15

Hej,

Pisałem Ci już w poprzednim poście, jak wykonać logi. Wszystko masz opisane w linku, który Ci dałem.

Pozdrawiam,

Dimatheus