Problem z zainstalowaniem sterowników drukarki canon MG2250

Witam,

 

Mam problem z zainstalowaniem sterowników do drukarki Canon MG 2250 . Przy każdej próbie zainstalowania wyskakuje mi okienko, a w nim

 " Niepowodzenie instalacji ,  nie można zainstalować programu MP Drivers… " . W podpowiedziach było napisane, by zobaczyć pomoc w podreczniku ekranowym. Napisane w podreczniku ekranowym pomoce dotyczą , ponownego uruchomienia komputera i jeszcze raz zainstalować.

Nic to nie pomaga i cały czas ten sam problem jest. jeszcze pare dni temu działało wszystko ok. Miałem potrzebę odinstalowania sterowników ze wzgledu na problemy ze skanerem, lecz nie mogę teraz w ogole zainstalować tych sterowników. Proszę o pomoc !

Z góry bardzo dziekuję.

baryzebro , na forum używamy polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) - wyedytować swój post. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hej,

  • Z jakiego systemu korzystasz?
  • Jakie sterowniki instalowałeś?

Pozdrawiam,

System windows XP, sterowniki do drukarki mam orginalne na płytce … nie rozumiem tylko tego, że za pierwszym razem udało się wszystko, a teraz nic . Dwa dni temu komputer nie czytał mi skanera, natomiast drukarka działała dobrze. Więc pomyślałem, że chodzi tutaj o sterowniki… Odinstalowałem je i już ich nie mogę zainstalować :frowning:

Hej,

Próbowałeś użyć przywracania systemu?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hej,

 

Próbowałem, ale mogę tylko przywrócić go do tego dnia w którym robię przywracanie :frowning: Nadal nic nie pomogło.

Hej,

Nie do końca rozumiem - przywracanie należy wykonać do okresu sprzed odinstalowania sterownika. Czyli jeśli odinstalowałeś sterowniki 2 grudnia, to musisz wybrać przywracanie nie wcześniejsze niż to z 1 grudnia.

Jeśli przywracanie nic nie da, spróbuj poprzez aplet Dodaj/Usuń Programy odinstalować sterowniki do drukarki. Następnie przeczyść dysk i rejestr przy pomocy CCleanera. Kolejny restart i instalacja sterowników. Jeśli to się nie powiedzie, będziemy próbowali zainstalować sterowniki ręcznie przez menadżer urządzeń.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Co do przywracania to nie mogę nic przywrócić. Odinstalowane są już dawno. Próbowałem też instalować ręcznie i nadal błedy wyskakują. Chyba jedynym wyjściem będzie zainstalowanie nowego windowsa, a jeśli to nie pomoże to oddam na gwarancje i tyle :frowning:

Hej,

 

  • A jakie błędy wyskakują?
  • Czyściłeś dysk i rejestr przy pomocy CCleanera?
    Pozdrawiam,

Dimatheus

Błąd jest jedyny i ten sam.

 

 

     NIEPOWODZENIE INSTALACJI                                                                  

 

Nie można zainstalować programu MP Drivers.  Kliknij przycisk rozpocznij od nowa, aby ponownie rozpocząć program instalacji.

 

W podręczniku ekranowym opisano przyczyny problemów z instalacją oraz sposoby rozwiązania tych problemów. Aby wyświetlić podręcznik ekranowy, kliknij dwukrotnie

 

ikonę podręcznika wyświetlaną  na pulpicie , jeśli ikony to zainstaluj podręcznik.

 

 

To jest cały opis problemu. Czytałem ten podręcznik, lecz tam są same niepomocne treści typu : zrób reset PC , wyjmij i włóż płytę.

CClinerem czyszczenie też nie pomogło.

 

Pozdrawiam,

Baryzebro

Hej,

Czyli zostaje próba ręcznej instalacji sterowników do drukarki. Wejdź do menadżera urządzeń, wybierz drukarkę, następnie aktualizuj sterownik - wybierasz ustawienia zaawansowane i podajesz ścieżkę dostępu do rozpakowanych sterowników, które pewnie możesz pobrać ze strony producenta.

Swoją drogą drukarka jest w ogóle wykrywana w menadżerze urządzeń?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hej,

 

 

I tutaj się pojawia kolejny problem. Wyskakuje mi normalnie okienko Menadżera urządzeń, a w nim nic nie ma … mogę używać wszystkich opcji jakie tylko są ale w tym okienku nie ma żadnej informacji, tak jak było to kiedyś np karty sieciowe itp. Teraz okienko jest puste i właśnie nie wiem dlaczego. Możliwe, że to jest wina wirusa. Tak w skrócie w menadżerze urządzeń nic nie jest wykrywalne.

 

Pozdrawiam,

Baryzebro

Hej,

Niestety bez menadżera niewiele zdziałamy - może się okazać, że faktycznie system jest mocno uszkodzony przez wirusa. Dlatego najlepiej załóż nowy post w dziale Bezpieczeństwa i podaj w nim logi z programu OTL - informacje o tym, jak dokładnie ustawić program i gdzie zamieścić logi znajdziesz w temacie: http://forum.dobreprogramy.pl/temat/402063-analiza-i-dezynfekcja-zestaw-narz%C4%99dzi-nieingerencyjnych/. Napisz w poście, że menadżer po uruchomieniu jest pusty. Może uda się go przywrócić i wtedy też instalacja być może zakończy się sukcesem.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zrobiłem tak jak kazałeś tylko jest jeden problem… OTL nie może znaleźć raportów i pyta się mnie czy mam sam je utworzyć .

Hej,

Pisałem Ci już w poprzednim poście, jak wykonać logi. Wszystko masz opisane w linku, który Ci dałem.

Pozdrawiam,

Dimatheus