Problem z zainstalowaniem systemu na dysku ssd

Podczas instalacji wejdź w ręczne partycjonowanie tego dysku, usuń wszystkie partycje jeśli jakieś są i kliknij dalej na pustym miejscu.

Tak robię, zostają mi dwie puste partycje hdd i ssd, na hdd mógłbym kliknąć dalej ale na ssd już mam ten błąd

Też mój pendrive z Windowsem nazywa się EFI USB to może ma jakiś związek ze trzeba instalować na uefi a nie na biosie bo nje pójdzie? Nie wiem już wszystkiego się chwytam bo tyle razy robiłem już reinstale a teraz z tym nowym dyskiem jest duży kłopot.

Hej,

A możesz na czas instalacji odłączyć dysk HDD?

Pozdrawiam,
Dimatheus

To nagraj Rufusem Pendrive jako mbr
https://www.dobreprogramy.pl/Rufus,Program,Windows,41921.html

Na fotce BIOSU widziałem opcję Secure Boot włączoną (enabled) - wyłącz to!

Sprawa nie jest trudna. Moim zdaniem warto spróbować UEFI i GPT, o ile używasz Windows 10. Tu masz instrukcję.
https://www.asus.com/support/FAQ/1013017/

W przypadku UEFI czasami zachodzi potrzeba usunięcia absolutnie wszystkich partycji z dysku. Do cna. Robisz to w trakcie instalowania Windowsa 10. Dopiero windows sam zakłada partycje i formatuje dysk w GPT. Ta rada zawsze pomaga.
Jeżeli coś się zwiesi, zmień kabel SATA.
Pendrive wspierający UEFI zrobisz Rufusem.

Wypiąłem dysk ssd i na hdd normalnie instaluje a gdy miałem przypiety sam ssd działo się to samo, trochę jestem w kropce, mógłby być uszkodzony? Przed formatem normalnie przenosilem pliki na niego.

Zostało Ci tylko zaktualizowanie Biosu płyty głównej i firmware SSD (ale to zrobisz już na innym komputerze). Był kiedyś taki problem z dyskiem Corsair, ale wieki temu… Jeżeli kabel jest sprawny i na innym dysku jest pełna instalacja, to pozostaje uszkodzenie SSD.

No i nie napisałeś, czy usunąłeś wszystkie partycje z tego SSD i założyłeś je na nowo w instalatorze W10.

Partycje oczywiście usuwam za każdym razem.

Myślałem też o migracji systemu. Także jak to nie zadziała to będę dalej kombinował.

Myślę ze popełniasz błąd.
Nie ustawiał pendriva jako dysk startowy. Jako startowy w biosie ustaw dysk na którym będzie system.
Włóż pendriva . Uruchom komputer. W trakcie bootowania naciskaj przemiennie klawisze F11 i F 12. Wyskoczy ci okno z wyborem dysków. Zaznacz ten z usb i z niego zastartuj.
Kiędy przejdziesz instalację to komputer będzie sie bootował z dysku z systemem a nie z pendriva.

Żeby to było takie proste, dosłownie każdy sposób jaki spróbowałem kończył się tym że po restarcie instalacji Windows uruchamialo się ponownie okno instalatora a system z ssd chociaz zainstalowany nie odpalal się, nawet gdy w instalatorze wszedłem w napraw komputer i przejdź do win 10 to znowu okno instalatora i tak w kółko.

Czy mam zrozumieć ze jeśli w biosie jako pierwszy ustawisz dysk ssd a jako drugi czy trzeci lub ostatni usb to i tak zawsze bootuje ci z usb ?
Ja widzę tylko dwie mozliwości. Albo po zmianie ustawień nie zapisujesz zmian , wychodząc z biosu i dalej usb jest jako bootujace albo masz zrąbany bios. Ustaw bios na default by powrócić do początkowych ustawień, potem ustaw ssd jako pierwszy a usb jako ostatni i zapisz zmiany. Instaluj nie zapominając sformatować. Jak to nie zadziała to możesz spróbować jeszcze takiej mozliwości. Przed końcem instalacji , przed pierwszym resetem wyjmij pendriva.
https://www.gry-online.pl/S018.asp?ID=1877

Jak wyzej w postach jest zdjęcie kolejność bootowania najpierw jest os manager a potem USB i gdy nie miałem os to automatycznie brało USB, gdy zainstalowało to przy starcie znowu pokazywalo okno instalacji to wtedy klikalem napraw komputer i przejdź do win 10 ale wciąż przekierowywalo mnie do tego instalatora i to jest tylko wersja gpt uefi, z legacy support były inne ekscesy.

Albo bios albo boot manager czyli wadliwa instalacja.
Spróbuj tego

Czyli podzielić dysk na dwie partycje i zainstalować na jednej z nich?

Dwóm osobom to pomogło. Zresetowali bios i podzielili dysk na dwie partycję na jednej z nich zainstalowali system i zadziałało. Ale dlaczego to pojęcia nie mam. No i nie wiem czy ten drugi zresetował bios czy tez tylko podzielił dysk na partycję. Za mało info by spekulować czy to zasługa podziału czy tez resetowania biosu. Gdzies wyczytałem ze facet zaktualizował bios i pomogło ale gdzie indzie to nie zadziałało. Jak mam w biosie ustawienia na legacy bo do uefi nie mam zaufania. No ale mam 6-cio letni sprzęt ale i7 i sporo ramu wraz z ssd i jak na razie (odpukać) działa a 6 lat temu z uefi bywały problemy

Muszę spróbować z biosem jeszcze, puki co partycje dały taki wynik który już widziałem