Problem z zainstalowaniem systemu na dysku ssd

Witam, mam problem z instalacją win 10 na Samsung Evo 970 plus 500gb, mianowicie po podłączeniu go i uwidocznieniu przez system, zformatowalem wszystko i po instalacji która przeszła pomyślnie podczas pierwszego resetu kolejny raz pojawia mi się okno instalacji Windows, nie pomaga opcja napraw komputer w której klikam przejdź do win 10 i dzieje się to samo. Jestem w kropce, prosiłbym o pomoc. Dziękuję
Laptop to HP Omen 15-ax243dx

Wyciągnij pendrive instalacyjny z gniazda usb :wink:

Gdy to zrobię pojawia się błąd że nie ma nośnika a systemu nie ma.

W laptopie masz jeden dysk twardy czy więcej?

Tak hdd i właśnie ssd na którym chciałem postawić system.

W takim razie wyciągnij ten pendrive, wejdź w ustawienia BIOS i zmień kolejność bootowania tak, aby dysk, na którym instalowałeś Windowsa był pierwszy, a najlepiej jedyny.

Próbowałem już różnych rzeczy, nawet włączać legacy support i po restarcie zmieniać od razu na Samsunga i dalej jest to samo… A w biosie boot order składa się tylko z 4 punktów
-os boot order
-USB diskette USB hard disk
-USB cddvd Rom
-network

Także nie ma wczym wybierać, jedyna opcja to właśnie legacy support który jest starsza opcja ale daje dostęp do tego o czym mówisz

Nie wiem, jaki tam masz BIOS, ale w czym przeszkadza ci instalacja w trybie legacy?
Możesz ewentualnie wrzucić fotkę z tych ustawień w biosie, to się zobaczy jak to u ciebie wygląda.

Sam nie wiem, na którymś forum pisali ze wtedy nie instaluje się uefi tylko z biosu i że starsze gorsze no nie wiem

To chyba pokazałeś quick boot menu. Wciśnij f10 aby przejść do ustawień bios, wejdź w zakładkę boot order (czy jak się u ciebie nazywa) i pokaż zdjęcie.

BTW. Nie znam żadnych argumentów przemawiających jednoznacznie za wyższością jednego czy drugiego rozwiązania. Ja zawsze instaluję w starym trybie.

Gdy włączę ten tryb to nie mogę zainstalować na partycji dysku ssd systemu ponieważ mam błąd że dysk pracuje w systemie gpt

Trzeba by utworzyć nową tablicę partycji MBR na dysku :stuck_out_tongue_winking_eye:
Jak przejdziesz na pozycję OS boot Manager to nie możesz klepnąć enter żeby rozwinąć menu?

Niestety, nic się nie dzieje, można to zrobić inaczej?

Poczekaj na jakiegoś śpeca od EFI, bo ja tego dalej nie ruszę. Muszę się go w końcu nauczyć, bo już się zaczyna robić wstyd :joy:
ps.
Ja to bym otworzył wiersz poleceń z instalatora windows, diskpartem zmienił tablicę partycji na mbr, w biosie włączył tryb zgodności bios/legacy, ustawił kolejność bootowania wedle potrzeb i heja :wink:

@LORDEK @anon17641694 Ktoś coś? Kto tam jest jeszcze online? :stuck_out_tongue_winking_eye:

I tak dzięki wielkie :wink:

Zrobiłem z tym diskpartem tyle że następny blad przy instalacji na tej partycji jest taki że

W biosie ustawiłeś tryb legacy zamiast uefi?

Tak i na boot order na samsung

No to nie zmieniłeś tablicy partycji. Tutaj masz opisane krok po kroku.
https://www.easeus.com/partition-master/convert-gpt-disk-to-mbr-disk.html

Zmieniłem właśnie na mbr na pewno.