Problem z zainstalowaniem systemu Windows XP

Witam.

Mam problem z instalacją WinXP. Już w momencie komunikatu “dowolny klawiasz spowoduje rozruch z płyty” komputer przestaje regować.

Tak więc nie mogłem zainstalować go normlanie z płyty cd tak więc postanowiłem to zrobić z poziomu systemu Windows i po odpaleniu płyty z instalatorem próbowałem zainstalować system ale również okazało się to nieskuteczne i teraz mam do wyboru uruchomienie systemu albo instalatora tyle że klawiatura nie odpowiada i komputer domyślnie odpada instalatora, który sie zawiesza… i tak w kółko.

Co proponujecie z tym zrobić??

A skąd masz płytkę instalacyjną tego Windowsa? Spróbuj ją odpalić na cudzym komputerze, ew. zdobądź jakąś inną (oryginalną).

P.S. Zawsze jeszcze możesz spróbować instalacji z pendrive’a.

Płyta jest oryginalna :stuck_out_tongue: Win XP sp2 a sp3 sobie z internetu zgrywam.

Szczerze to pobrałem kopie z internetu i chciałem zainstalować ją na kodzie z oryginału (chyba to nie ejst łamanie prawa) ale sprawa wygląda tak samo - do momentu kliknięcia klawisza w celu odpalenia systemu z płyty

A może masz ww BIOSie ustawione wyłączone wsparcie dla urządzeń USB takich jak klawiatura i myszka? To się nazywa USB Legacy czy jakoś tak. Włącz te opcje lub użyj (pożycz) klawiaturę na PS/2 (o ile masz takie gniazdko w komputerze).

P.S. Masz komputer stacjonarny (PC) czy laptop?

Jest to starszy PC, który za z 7 lat ale na XP wystarczy.

Co do myszki to mam przejściówkę z USB na PS/2 i nic to nie zmienia.

Klawiaturę jeszcze muszę pożyczyć i sprawdzić co z nią