Problem z zainstalowaniem urz. wiel. Brother DCP-115C

Witam.

Nie mogę zainstalować oprogramowania do mojego urządzenia wielofunkcyjnego.

Gdy instalator prosi o podłączenie drukarki do kompa i o włączenie jej, to po podłączeniu system instaluje swoje sterowniki a instalator nie reaguje. Cały czas prosi o podłączenie drukarki. NIE WIDZI JEJ!.

Systemowe stery nic nie dają, bo nie można na nich drukować, o skanowaniu nie wspominając:(

Co prawda Brother nie wydał jeszcze oprogramowania na Windows7 (instalowałem stery pod Vistę), ale na poprzedniej kopii W7 działały prawidłowo (teraz mam bulit 7264, wcześniej 7260). Nie sądze żeby to miało znaczenie…

jkieś porady? Co mogę jeszcze zrobic?

A skąd masz wersję Seven 7264 jak publiczna była wersja 7000 i 7100?

Musisz czekać na oficjalne sterowniki do Seven.

Tak się składa że mój brat jest beta testerem i ma dostęp do technetu więc zainstalował.

W7 to dopieszczona vista więc powinno działać na sterach do Visty, tym bardziej że poprzedni bulit nie sprawiał problemów.

Nie sądze że wersja windowsa ma znaczenie. Jak mogę sobie poradzić z opisanym problemem?

Ten Brother działa na sterach systemowych (build 7201). Nie ma problemu z drukowaniem i skanowaniem. Więc wersja widocznie ma znaczenie.

Spróbuj uruchomić instalator jako administrator albo sprawdź sterowniki od XP.

tu nie chodzi o to że instalator jest niekompatybilny z systemem. Dawniej, jeszcze pod XP też miałem podobny problem, ale tylko wtedy gdy podłączyłem drukarkę przed instalowaniem sterowników windows ją jakoś wykrył i instalator zachowywał się podobnie jak teraz. Wtedy pomagało usunięcie urządzenie z rejestru za pomocą usbdeview i ponowna instalacja sterowników. Teraz, w W7 system od razu przejmuje inicjatywe i na siłe wciska swoje sterowniki. usunięcie urządzenia z rejestru nic nie pomaga…

trudno, poczekam na oficjaną premierę systemu i premierę dedykowanych sterowników. na razie muszę korzystać ze sterówników syystemowych:(

Dzięki za pomoc, temat do zamknięcia