Problem z zainstalowaniem USB 2.0 na XP

Przeszukalem rozne fora, ale jeszcze zaden temat mi nie pomogl.

Sciagnalem sterownik usb 2.0 (VIA_USB2_V270p1-L-M), zainstalowalem go, ale nadal wyskakuje komunikat “to urzadzenie moze dzialac szybciej…”. Probowalem tez w menadzerze aktualizowac sterowniki, ale nie dalo rady.

Nie wiem co robic, zeby zadzialalo mi USB 2.0. Mam plyte glowna MSI MS-6701 (Medion OEM)

a masz service pack II ???

Prawdopodobnie nie masz usb 2.0, tylko 1.1

No mam SP II. Skoro nie mam usb 2.0, to co musialbym zrobic, zeby komputer mogl je obslugiwac ?

Kupić nową płytę główną.

Niekoniecznie, wystarczy dokupić kontroler USB 2.0 na PCI. Jednak z informacji znalezionych w Internecie wynika, że model płyty MSI MS-6701 (medion OEM) wyposażony jest w porty USB 2.0

@ hair of the dog

Jeżeli masz SP2, a twierdzisz że masz, to nie musisz instalować sterowników do USB 2.0. Przy Windows XP z SP2 nie jest to wymagane, ten system ma już własne sterowniki do USB 2.0.

Ale to co mam robic ? Przez system sterownikow zainstalowac nie moge, bo komputer twierdzi, ze wszystko jest ok i nie trzeba sciagac nowszych, a jak sciagnalem 2.0, to zainstalowalo sie, ale to niczego nie zmienilo.

Nic nie rób. Windows XP z SP2 ma swoje bardzo dobre sterowniki do USB 2.0. Stąd też informacja, że wszystko jest ok i nie trzeba ściągać nowych sterowników. Niepotrzebnie pchałeś na siłę te zewnętrzne sterowniki do USB 2.0 - nie zrozum mnie źle, nic się przez to nie stanie ale też nic nie zyskasz. Tak jak wcześniej pisałem Windows XP z SP2 lub wyższym nie wymaga instalacji sterowników do USB 2.0, oczywiście resztę sterowników do płyty głównej trzeba zainstalować normalnie.

Sterowniki do USB 2.0 instaluje się w przypadku Windows XP, na którym nie ma zainstalowanego żadnego Service Packa lub zainstalowany jest Service Pack 1.

Pozdrawiam.

To w takim razie nie wiem, czemu wyskakuje mi ciagle komunikat, ze urzadzenie moze dzialac szybciej, skoro juz jest usb 2.0 ?

Ja na starym komputerze też tak mam. I wszystko mi dobrze działa. Chyba tak jest przez płytę główną. :mrgreen:

Ile masz tych portów USB ? Sprawdź czy po podłączeniu do każdego z nich wyskakuje ten komunikat. Niektóre z płyt mają zarówno porty USB 1.1 jak i 2.0. Jeżeli masz instrukcję do płyty głównej to przejrzyj ją, tam powinno być już na początku zaznaczone jaką wersję USB posiada twoja płyta.

Mam 3 z przodu i chyba 2 z tylu. Probowalem podlaczac do roznych i nic sie nie zmienialo.