Problem z zainstalowaniem WIN 7 SSD i HDD

Witam wszystkich Userów strony.
Zacznę może od sprzętu:
procesor- i7 4790k
płyta główna Gigabyte Z97 Gaming 3 BIOS F7
Karta grafiki Asus Strix GTX 970
Pamięć RAM Hyperx Savage 1866 2x8GB
Dysk SSD Crucial BX100 256GB
Dysk HDD Samsung HD103SJ

Rok temu po zainstalowaniu na SSD Win 7 64b miałem problem z uruchomieniem pc po wyłączeniu/ponownym uruchomieniu kiedy migała tylko niebieska dioda monitora a system nie startował, wstawał dopiero po 10-15 resetach z guzika. Nie wiem jak się naprawiło bo dawałem mu sporą dawkę aktualizacji po roku znów występuje sytuacja. Myślałem, że to płyta i wysyłałem ją na reklamację dwa razy i serwis Gigabyte Wrocław nie stwierdził żadnych usterek.
Wczoraj instalowałem na nowo Win 7 ale nic nie pomaga, oba dyski pokazywało w systemie jako MBR.

Dziś zainstalowałem Win 7 Pro 64b przygotowany w Rufusie z opcją tylko UEFI podczas instalacji systemu sformatowałem SSD jako GPT i to samo co powyżej tyle, że nawet SSD nie botuje za pierwszym razem dopiero po 4-6 mignięciach diody monitora startuje.

Jakie firmware w ssd? Jeśli MU01 to zaktualizuj. 

Hej, firmware MU02 jest pobierałem jeszcze dla pewności Crucial Executive ale pokazuje, że jest aktualne MU02.

Spróbuj jeszcze podłączyć dysk pod inny port sata. 

Masz “podkręcony” komputer? 

Może w EFI trzeba zmienić sposób bootowania na dysk EFI? - ja tak mam w `MSI H97 Mate’

Longhorn2009 , zaraz odpiszę co na drugim porcie Sata 3 (mam tylko dwa takie porty 0 i 1) a właściwie na jakim najlepiej SATA 3 czy SATA Express dać dysk SSD?

Bachus, wszystko daję na domyślnych ustawieniach BIOS żadnego kręcenia czy podnoszenia mnożników (wyjmuję baterię i uruchamiam komputer) kupiłem wczoraj nawet nową ale nic nie dało.

Numer_inaczej , pytanie gdzie to zrobić? Ten UEFI BIOS jest dla mnie masakrą spróbuję wejść do BIOSU i zrobić fotki kart jakie mam w nim.

Podłączyłem do Sata Express port 2- SSD, port 3- HDD, port 4- Nagrywarka DVD to samo.

Zdjęcia mojego BIOSU w dwóch galeriachallegro bo tyle mi wyszło fotek:

http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/Galeria/7969453/1

http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/Galeria/7969476/1

Spróbuj wybrać tak:
“Najpierw UEFI”

“Kolejność rozruchu SATA → ustaw jako pierwszy SSD”

 

Nie wiem jak to zrobić pod Windows, ale EFI musi mieć pierwszą partycję sformatowaną w VFAT i ustawiona jako “BOOT EFI”

Jeśli nie pójdzie tak jak Ci radziłem, to spróbuj tak:

 

Jeśli nie masz (a przypuszczam, że nie masz ) żadnych danych na SSD to usuń wszystkie partycje (nawet chyba nie musisz) i wystartuj z UEFI dysk instalacyjny (może przez F11 i wybierz UEFI Pendrive (będzie coś podobnego) i wtedy Windows (będzie się pytał czy uruchomić w UEFI podczas startu płyty) załóż partycje na jakich Ci zależy, Windows sam powinien zaproponować jako pierwszą partycję UEFI.

Oczywiście jeśli tak pójdzie to partycje założy w formacie GPT

 

 

 

Problem z instalowaniem mam nawet takki, że przy finalizacji instalacji po ponownym uruchomieniu pc nie wstaje pomagają resety.

Przed chwilą zainstalowałem Win 7 Pro 64b z 2009 roku działa SSD i HDD ale na zintegrowanej grafice po wyjęciu GTX 970 jak go włożę znów jest konflikt…oddawałem miesiąc temu Strixa na gwarancję ale uznali, że karta w 100% sprawna.