Problem z zainstalowaniem Win XP Pro

Witam

nieoczekiwany problem powstał. Mam nowy sprzet jak w podpisie, zainstalowany Vista HB, ale system nie podoba mi sie, moze inaczej, wole XP pro (mam oryginalny) i o dziwo nie moge zainstalowac.

Problem wyglada tak, ze wlaczam kompa, wkladam plyte, pojawia sie ze dowolny klawisz spowoduje rozruch, no to klik, jest niebieski ekran, laduje jakies tam rzeczy i po jakiejs minucie wyskakuje niebieski ekran z napisami ze wystapil problem, jak widzisz to pierwszy raz to cos tam itd.

Dodam, ze chcialem system wgrac wczesniej na nowym laptopie i to samo. Jak to ominac? Prosze o pomoc :frowning:

♫podaj całą treść błędu

♫czy płyta nie jest porysowana :?:

♫czy CDROM jest sprawny :?:

♫czy wgrałeś sterowniki do dysku SATA :?:

Wiec tak: plyta jest nowiutka bez jakiejkolwiek ryski, naped jest rowienz sprawny, co do tych sterownikow to napisz cos wiecej o nich, co i skad. Przesiadka z kompa na ktorym sie pracowalo osiem lat na nowke i juz problemy :mrgreen:

a tresc bledu jak na fotce:

pict0001oe9.th.jpg

http://support.microsoft.com/kb/324103/pl

troche lektury, dzieki :slight_smile:

EDIT:

troche niewiele z tego zrozumialem

a moze przyczyna jest partycja Recovery? Czy jej sformatowanie cos da i czy tym samym nie namieszam sobie w kompie?

8 lat pracowalem na starym komputerze i pierwszy raz sie stykam z partycja recovery. Na niej jest Vista do instalowania zapewne?

Jak nie zależy Ci na Viscie usuń z dysku wszystkie partycje - dysk ma być jak nowy, załóż i start.

TU

TU

Chciałem to zrobić podczas instalacji XP, ale do tego momentu niestety nie dochodze.

Do zestawsu nie dano mi niestety żadnej płytki, nawet od płyty głównej (why?) więc nie znajde na niej katalogu SATA. Gdyby ktos pomogl mi znalesc stery do kontrolera dysku byloby super. Komp to HP a6110

Złączono Posta : 25.09.2007 (Wto) 2:01

dzieki koledze z forum Forda Mondeo uporałem się z problemem :slight_smile: i jak zawsze problem był banalny :mrgreen: nalezało wyłączyć “coś tam” sATA w biosie, tylko ze u mnie nazywalo sie to “enhanced mode” :o ot cała filozofia :slight_smile: ale mimo wszystko dzikuję za wszelkie sugestie :slight_smile: