Problem z zainstalowaniem windows 10 - dysk widoczny jako przenośny

Chcę zainstalować windows 10 i mam z tym problem. Obecnie mam laptpa Asus z fabrycznym windows 8 któremu kiedyś wymieniłem dysk z hdd na ssd. Coś nie do końca dobrze poszło bo windows widzi go jako pendrive i tzw “wnidows to go”. I jak do tej pory jeszcze nigdy nie miałem informacji o nowym windowsie w pasku. Po za tym to wszystko ok. Gdy ściągnąłem specjalny program microsoftu do instalacji windows 10 i nawet jak już system pobrał na dysk instalkę windowsa to przy próbie instalacji wyświetlił komunikat ze windows 10 nie może być zainstalowany na przenośnym dysku. Czy ktoś wie jak z tego wybrnąć. Albo gdzie w systemie kliknąć by dysk był widzialny jak normalny stały dysk w komputerze?

Notabene:

Ostatnio czytałem że Microsoft zmuszać będzie do instalacji windows 10. Poprzez wstawienie aktualizacji do windows 10 jako ważna. Ludzie już kombinują jak to obejść. Jak co, to macie skuteczne rozwiązanie w moim problemie.

masz ustawiony tryb AHCI w biosie?- jeżeli nie to może to wyjaśniać. ja też mam laptopa asus jak nie wiesz gdzie to jest to pisz.

pozdro

Sprawdzałem mam.

chcesz powiedzieć, że masz ssd na dysku przenośnym czy w laptopie?

i czy masz windowsa czy nie masz i chcesz zainstalowac win z partycji bios?

wybacz nie do końca zrozumiałem post :wink:

Ssd mam w laptopie już ze 2 lata ale nie od nowości. Kiedyś przeniosłem system z oryginalnego dysku hdd na szybszy ssd.

Cały czas mam windowsa 8 a chce mieć windowsa 10 lecz nie mam opcji by go zaktualizować. Nawet gdy zainstalowałem specjalny program microsoftu do instalacji windows 10 to ten sprawdził czy sprzęt się nadaje pociągnął instalkę windows na dysk zaczął instalować i stwierdził że na przenośnym dysku nie może zainstalować. Choć ja żadnych przenośnych dysków nie mam. Wniosek więc że system widzi dysk w laptopie jako przenośny a takowym nie jest. Nawet gdy restartuje system to mam komunikat " nie odłączaj dysku usb z systemem". Ale ja nie mam żadnego dysku usb podpiętego.

I chodzi mi o to jak to odhaczyć w systemie żeby było normalnie.

jóż chyba nie wiem, jedyne co przychodzi mi do głowy to to, że nie jest nie poprawnie podłączony (ale to nie prawda) albo windows się źle zainstalował (ale w to wątpie) albo jeszcze coś się dzieje z ssd. może spróbuj zainstalowac 10 z pozycji bios i tam jest taka opcja przy instalacji pt. ,uaktualnienie’’ 

przepraszam ale jóż pomysły mi się konczoł :expressionless: