Problem z zainstalowaniem Windows 7 x64 na laptopie Lenovo G50-80

Witam.

 

Jak wyżej, laptop bez systemu, przed wyjazdem wgrałem system na pendrive, dla pewności sprawdziłem na komputerze stacjonarnym czy wszystko działa poprawnie. System bootuje się bez problemu, jednak po naciśnięciu “zainstaluj teraz” wyskakuje błąd “nie znaleziono żadnych sterowników urządzeń”. Wyczytałem, że może pomóc zmiana opcji z ahci na ide, jednak nic to nie dało. Niestety nie mam żadnego innego komputera, aby wgrać na pendrive potrzebne sterowniki, mam tylko smartfona z dostępem do internetu. Liczę na Waszą pomoc.

 

Podłączasz może Pendrive pod USB 3.0 w laptopie?

Windows 7 nie ma wbudowanych sterowników USB 3,0. Należy je dograć ręcznie do instalacji (program Win toolit), lub najprościej użyj złącza w standardzie 2.0.

Próbowałem instalować na obu złączach, efekt jest taki sam.

Wejdź do biosu i sprawdź czy masz tam funkcję Secure Boot (jeśli jest to wyłącz).

Dodatkowo wyłącz bootowanie za pomocą UEFI. 

Mam ustawione

USB Legacy na Enabled

SATA Controler mode na compatible

Boot Mode na Legacy Support

Boot Priority na Legacy first

USB Boot na Enabled

Opcję Secure Boot mam, gdy zmienię Boot Mode na UEFI

Na tych ustawieniach błąd nadal występuje.

 

EDIT: Jeśli skończą się Wam pomysły jak to naprawić, powiedzcie mi proszę jakie pliki muszę pobrać, może uda mi się zorganizować pc.

Komunikaty błędów:

"Brak wymaganego sterownika urządzenia stacji dysków CD/DVD. Jeśli masz dyskietkę, dysk CD, DVD lub dysk flash USB ze sterownikiem, włóż go teraz. 

Uwaga: jeśli nośnik instalacyjny systemu Windows znajduje się w stacji dysków CD/DVD, możesz go bezpiecznie wyjąć w celu wykonania tego kroku."

I drugi, kiedy w poprzednim nacisnę ok:

“Nie znaleziono żadnych sterowników urządzeń. Upewnij się, że nośnik instalacyjny zawiera odpowiednie sterowniki, a następnie kliknij przycisk OK”

Jest to dokładnie ten laptop: http://www.x-kom.pl/p/240276-notebook-laptop-15%2C6-lenovo-g50-80-i5-5200u-4gb-1000-dvd-rw.html

Błąd dotyczy braku sterowników SATA do dysku lub napędu CD/DVD.

Microsoft Windows 7 ma wbudowane w instalator sterowniki do SATA.

Obstawiam źle nagrany dysk USB. Z jakiego obrazu / kopii  go nagrywałeś?

Pozostaje tylko ponowne utworzenie dysku USB.

Polecam Rufus lub Windows USB/DVD Download Tool

 

Niektóre “kombinowane” obrazy z internetu tak mają :slight_smile:

 

Zawsze jest legalna alternatywa: Linux Mint 17.2 Cinnamon

http://blog.linuxmint.com/?p=2863

Legalna alternatywa to zakup oryginalnego Windows.

To też oczywiście :slight_smile:

Żadne “też” :wink:

Też masz tak ? można i pobrać wersję testową  :slight_smile: