Problem z zainstalowaniem Windows XP na laptopie

Witam,

Dziś kupiłem laptopa ASUS K50IJ bez zainstalowanego na nim żadnego systemu. Gdy wrzuciłem mu płytkę z WinXP początkowo wszystko wydawało się jak być powinno, prosta instalacja, jednakże po chwili wyskoczył jakiś błąd - Sprawdź czy na komputerze nie ma wirusów, czy dysk twardy jest dobrze podłączony etc. Pisało też jeśli widzisz ten komunikat zrestartuj komputer, więc zrobiłem restart. Po restarcie już nic cały wyświetlacz czarny i w lewym górnym roku mika ‘podkreślenie’.

Co dalej mam z tym zrobić? Czytałem coś o integrowaniu sterowników do SATA, to tu leży problem?

PS: To mój pierwszy laptop, więc proszę o wyrozumiałość.

Z góry dzięki.

Chodzi tu prawdopodobnie o bluescreena. Jeżeli pojawi się jeszcze raz, to podaj kod błędu (od STOP).

Fakt, był tam kod błędu… Tylko teraz to rychło w czas…:confused: Nie wiem czy pojawi się jeszcze bluescreen.

to spróbuj zainstalować jeszcze raz

Heh, próbuje… Niejednokrotnie wrzucałem już płytkę, ale cały czas to samo, żadnej reakcji…;/

To nie ma nic do rzecyz czy legal czy nielagal …

Musisz doinstalowanic sterownik do dysku :stuck_out_tongue:

Wejdź do biosu wybierz kartę: Advanced > Ide Configuration > Sata operation mode> enhanced (Lub w podobie conatybilet sry za błąd sam nie pamietam jak sie pisze)

F10 zapisujesz i instalujesz winde i cieszysz się nowym kompem :stuck_out_tongue:

Czy to podkreślenie miga od samego uruchomienia komputera?

Kompletnie nie wiem jak, wszystkich kombinacji próbowałem (chyba).

Nie, na samym początku gdy włączyłem pisało coś press key, no tu luz, najpierw rozładowałem baterie, naładowałem i biorę się za instalacje… A teraz mryga…

W biosie trzeba zmienić ustawienia dysku ;] miałem to samoz laptopem Asusa F5Z.

Pozwolę sobie zacytować tekst z pewnego forum:

Wejdź w BIOS i ustaw Sata mode jako Legacy albo ATA. Teraz powinieneś mieć ustawione AHCI, a to nie jest obsługiwane natywnie przez Win XP.

W razie czego pomocą powinna posłużyć TA STRONA ;]

Ten sam problem widze tu

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1412151.html

Dodane 05.09.2009 (So) 20:34

Największy problem w tym, że nie mogę wejść do BIOSu…

poczytaj może to ci pomoże wejść do biosu:

http://www.searchengines.pl/Jak-wejsc-d … 98577.html

http://forum.pclab.pl/index.php?showtop … try4616012

Jak to nie możesz? :o

W Asusie do Biosa wchodzi się poprzez wciśnięcie F2 tuz po starcie kompa. Wciśnij parę razy aż uruchomi się Bios.

Ok, wlazłem do biosa - co dalej…

a może zajrzyjcie wcześniej, ktoś podał możliwość rozwiązania waszego problemu:

Dziękuję ;]

Pozwoliłem sobie zapożyczyć poniższy tekst z takiego samego tematu z forum ;]

Ludzie, czytajcie forum i korzystajcie z internetu z głową (patrz podpis).

Wejdź do biosu wybierz kartę: Advanced > Ide Configuration > Sata operation mode> enhanced (Lub w podobie conatybilet sry za błąd sam nie pamietam jak sie pisze)

F10 zapisujesz i instalujesz

Poprostu musisz zintegrowac sterownik sata !!

Nie zaśmiecaj tego typu informacjami tematu - OT Out

Dodane 05.09.2009 (So) 23:15

Bez zainstalowanego jest czymś innym niż bez systemu więc OT out

witam, ale co trzeba zrobić zeby z reki wpisac polecenie setup.exe zeby zaczeła się instalacja. teraz po zmiana jak wyzej na monitorze pojawia mi się

"check cable connection!

PXE-M0F: Exiting Intel PXE ROM.

Reboot and select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key! !!

co mam zrobic