Problem z zainstalowaniem windows xp na maszynie wirtualnej

(wymiatacz01) #1

Pomocy

Jak zrobić za pomocą programu Virtual PC 2007 maszynę wirtualną z XP ?

Chodzi mi o to jak uruchomić instalator systemu XP Z PŁYTY.

(Jaroslaw Nijakowski) #2

tworzysz nową maszynę i w jej ustawieniach masz do wyboru wykorzystanie napędu "matki" = twojego kompa lub zamontowanie obrazu.

(bachus) #3

Najwygodniej chyba zrobić obraz z płyty i podmontować - chociaż to spowolni instalację...

(wymiatacz01) #4

A dlaczego chociaż dałem 128 RAMU maszyna wirtualna z xp bardzo wolno chodzi ?

(pakeroso) #5

Bo XP potrzebuje minimum 512 MB do wygodnej pracy. Poza tym spróbuj VirtualBox, może będzie działał szybciej.

(Michmie) #6

myślę, że najszybsza instalacja będzie z wykorzystaniem obrazu ale na osobnym fizycznie dysku bądź z pen drive'a.

Natomiast jeśli chodzi o boot z cd to uruchamiasz z virtual pc postawioną maszynę wirtualną, dalej w nowym oknie ustawiasz bootowanie z cd i musisz zrestartować za pomocą ctrl alt del i wtedy ruszy Ci instalacja z cd. Odnośnie ram'u to ja ustawiłem 1 gb i u mnie chodzi dobrze.

(Agatonster) #7

wymiatacz01 ,

Poczytaj Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(wymiatacz01) #8

No tak tylko ja mam 640 MB ramu więc maksimum jakie mogę dać to 256 MB :slight_smile:

(Michmie) #9

spokojnie powinno starczyć 256 mb do stabilnej i niemulącej pracy. Chociaż to zależy do czego Ci potrzebny XP, jeśli chcesz tylko zobaczyć jak to wygląda na wirtualnej maszynie to możesz dać nawet 64 mb :slight_smile: a jeśli potrzebujesz do pracy xp z różnych względów w które nie wnikam, to lepiej zainstaluj sobie normalnie xp bo mając mniej niż 1 gb ramu w kompie ciężko jest pracować mając uruchomionych kilka systemów.

(wymiatacz01) #10

Wiem

Dlatego Widnwos XP mam na dysku C, Windows 7 na dysku G a Windows 98 na maszynie wirtualnej która jest na dysku D :slight_smile: