Problem z zainstalowaniem windows xp na maszynie wirtualnej

Pomocy

Jak zrobić za pomocą programu Virtual PC 2007 maszynę wirtualną z XP ?

Chodzi mi o to jak uruchomić instalator systemu XP Z PŁYTY.

tworzysz nową maszynę i w jej ustawieniach masz do wyboru wykorzystanie napędu “matki” = twojego kompa lub zamontowanie obrazu.

Najwygodniej chyba zrobić obraz z płyty i podmontować - chociaż to spowolni instalację…

A dlaczego chociaż dałem 128 RAMU maszyna wirtualna z xp bardzo wolno chodzi ?

Bo XP potrzebuje minimum 512 MB do wygodnej pracy. Poza tym spróbuj VirtualBox, może będzie działał szybciej.

myślę, że najszybsza instalacja będzie z wykorzystaniem obrazu ale na osobnym fizycznie dysku bądź z pen drive’a.

Natomiast jeśli chodzi o boot z cd to uruchamiasz z virtual pc postawioną maszynę wirtualną, dalej w nowym oknie ustawiasz bootowanie z cd i musisz zrestartować za pomocą ctrl alt del i wtedy ruszy Ci instalacja z cd. Odnośnie ram’u to ja ustawiłem 1 gb i u mnie chodzi dobrze.

wymiatacz01 ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

No tak tylko ja mam 640 MB ramu więc maksimum jakie mogę dać to 256 MB :slight_smile:

spokojnie powinno starczyć 256 mb do stabilnej i niemulącej pracy. Chociaż to zależy do czego Ci potrzebny XP, jeśli chcesz tylko zobaczyć jak to wygląda na wirtualnej maszynie to możesz dać nawet 64 mb :slight_smile: a jeśli potrzebujesz do pracy xp z różnych względów w które nie wnikam, to lepiej zainstaluj sobie normalnie xp bo mając mniej niż 1 gb ramu w kompie ciężko jest pracować mając uruchomionych kilka systemów.

Wiem

Dlatego Widnwos XP mam na dysku C, Windows 7 na dysku G a Windows 98 na maszynie wirtualnej która jest na dysku D :slight_smile: