Problem z zainstalowaniem Windows XP

Witam na komputerze miałem windows 7, który po jakimś czasie sie rozleciał (brakuje pliku battc.sys) i chciałem na nim zaistalować windows xp i nie moge, bo gdy wkładam płytę i wybieram, żeby uruchamiało instalacje z płyty ale wyskakuje mi błąd “reboot and select proper Boot device or insert Boot Media in selected Boot device and press a key” a gdy chciałem zainstalować z pen drive wyskakuje mi to “Usuń dyski lub inny nośnik zrestartuj, naciskając klawisz” nie wiem co mam zrobić pomocy :confused:

Płyta oryginalna? Jeżeli tak, sprawdź czy nie jest porysowana. Jeżeli sam nagrywałeś na płytę obraz z systemem, czy sprawdź płyta jest bootowalna - np. na innym komputerze?

nagrałem sam płyte w taki sposób, że po prostu włożyłem ją do napędu przerzuciłem pliki instalacyjne i nagrałem.

a w kwestii pen drive’a to jest bootowany ale nie wiem dlaczego z niego nic nie czyta .

Podejrzewam, że przygotowany przez ciebie pendrive jest tak samo bootowalny jak płyta, którą nagrałeś.

Przeczytaj jak prawidłowo nagrać obraz płyty, instrukcji w sieci - wystarczy poszukać.

pena bootowałem według tego filmiku https://www.youtube.com/watch?v=fRw6gCOsQFE ;d

Masz nośnik instalacyjny w wersji iso9660?

Jeśli tak, pobierz darmowy program BurnAware, wybierz opcję nagrywania obrazu, wskaż plik *.iso i nagraj.

Metoda wg. której robiłeś służy do przygotowywania nośników instalacyjnych dla systemów Vista i nowszych (chociaż na potrzeby 7-ki i nowszych Microsoft przygotowywał specjalne aplikacje) - z uruchomieniem instalatora XP z pendrive jest dużo więcej zabawy (dołączanie sterowników trybu tekstowego, etc).

 

To naprawdę jedyny powód instalacji “zabytku” w postaci XP (np. przeglądarki & HTML5) ?

WIN+R

CMD.exe

SFC.exe /SCANNOW

Tryb awaryjny ?

Sformatuj dysk gdzie miałeś Windows 7 za pomocą jakiegoś programu np: