Problem z zainstalowaniem Windowsa XP

(Fox000) #1

Mam Windowsa XP SP3 86 z MSDNAA. Mam też macierze RAID. (brak napędu dyskietek!)

Za pomocą nLite, dograłem sterowniki AHCI + RAID.

Wrzuciłem wszystko na płytkę i wypaliłem. Jak bootuję komputer z płytki, to od razu mi startuje z dysku (jakby płyta była czysta?).

Próbowałem to samo zrobić na pendriva. Wrzuciłem pliki i jak bootuje z pendriva, to jest czarny ekran, tylko mruga wskaźnik. Po minucie samo się odpala normalnie z dysku.

Próbowałem zrobić pendriva programem Novicorp WinToFlash i efekt jest ten sam.

Help, już cały dzień nad tym siedzę.

(rgabrysiak) #2

Cześć

Masz możliwość sprawdzenia płyty na innym komputerze?

Sprawdzałeś sumy kontrolne pobranego obrazu?

(Fox000) #3

Nie sprawdzałem sum, ale powinno być ok. Oryginalnie wypalony obraz chodził, tylko później pojawił się zonk z dyskietkami…

Na innym komputerze też się nie odpala… coś nie tak nagrywam płytę…

(rgabrysiak) #4

Cześć

Czyli dobrze podejrzewałem że problemem jest zmodyfikowany i nagrany obraz na płytę.

Nie mam niestety dostępu do obrazu systemu Windows XP więc nie sprawdzę jak wygląda modyfikacja obrazu w programie nLite.

I gdzie, być może, popełniasz błąd. Będziesz musiał dojść do tego sam metodą prób i błędów.

(Kanonimu2) #5

czekaj czekaj, nagrałeś płytę na pomocą nlita czy po prostu wrzuciłeś pliki na CD?

(Fox000) #6

Za pomocą nLite, dodałem tylko sterowniki, klikałem next i na końcu pisało, że jest sukces modyfikacji…

Chcesz powiedzieć, że gdzieś na dysku utworzył mi się 2 obraz, o którym nic nie wiem?

tak, właśnie tak zrobiłem (nie znalazłem w nlite opcji wypalania płytek, tam tylko można sterowniki dodawać)

(MrBeckham666) #7

w nlite masz opcje stworzenia botoowalnego ISO.

musisz je utworzyć a pózniej nagrać na pena np Rufus.

(Fox000) #8

dobra, mam thx