Problem z zainstalowaniem Windowsa XP

Mam Windowsa XP SP3 86 z MSDNAA. Mam też macierze RAID. (brak napędu dyskietek!)

Za pomocą nLite, dograłem sterowniki AHCI + RAID.

Wrzuciłem wszystko na płytkę i wypaliłem. Jak bootuję komputer z płytki, to od razu mi startuje z dysku (jakby płyta była czysta?).

Próbowałem to samo zrobić na pendriva. Wrzuciłem pliki i jak bootuje z pendriva, to jest czarny ekran, tylko mruga wskaźnik. Po minucie samo się odpala normalnie z dysku.

Próbowałem zrobić pendriva programem Novicorp WinToFlash i efekt jest ten sam.

Help, już cały dzień nad tym siedzę.

Cześć

Masz możliwość sprawdzenia płyty na innym komputerze?

Sprawdzałeś sumy kontrolne pobranego obrazu?

Nie sprawdzałem sum, ale powinno być ok. Oryginalnie wypalony obraz chodził, tylko później pojawił się zonk z dyskietkami…

Na innym komputerze też się nie odpala… coś nie tak nagrywam płytę…

Cześć

Czyli dobrze podejrzewałem że problemem jest zmodyfikowany i nagrany obraz na płytę.

Nie mam niestety dostępu do obrazu systemu Windows XP więc nie sprawdzę jak wygląda modyfikacja obrazu w programie nLite.

I gdzie, być może, popełniasz błąd. Będziesz musiał dojść do tego sam metodą prób i błędów.

czekaj czekaj, nagrałeś płytę na pomocą nlita czy po prostu wrzuciłeś pliki na CD?

Za pomocą nLite, dodałem tylko sterowniki, klikałem next i na końcu pisało, że jest sukces modyfikacji…

Chcesz powiedzieć, że gdzieś na dysku utworzył mi się 2 obraz, o którym nic nie wiem?

tak, właśnie tak zrobiłem (nie znalazłem w nlite opcji wypalania płytek, tam tylko można sterowniki dodawać)

w nlite masz opcje stworzenia botoowalnego ISO.

musisz je utworzyć a pózniej nagrać na pena np Rufus.

dobra, mam thx