Problem z zainstalowaniem Windowsa XP

Przed czyszczeniem, wszystko grało. Może niepotrzebnie odłączałem dysk…

A mógłbyś po kolei napisać jak przywrócić ustawienia BIOS?

Dodane 06.05.2013 (Pn) 17:02

Bios resetowałem, wyciąłem baterię.

Tu jak się nie mylę widać, że BIOS widzi dysk?

img00283201305061659.jpg

[F12] - wciskasz przy starcie komputera i wchodzisz do BIOSu.

na stronie głównej po prawej masz dwie opcje do wyboru:

  • Load Fail-Save Defaults

  • Load Optimized Defaults

Zacząłbym od tej drugiej (Optimized) podświetlasz tę opcję i wciskasz [Enter] a potem wybierasz [save & Exit setup] i komp się zrestartuje.

Jeśli efektów brak - spróbuj z Fail-Save - procedura identyczna.

Po przywróceniu ustawień optymalnych albo Fail-Save może zmienić się kolejność bootowania urządzeń - wtedy w opcjach [Advanced BIOS Features] ustawiasz [First Boot Device] na CDROM a [second Boot Device] na Hard Disk i zapisujesz te ustawienia.

P.S.

Po wyjęciu baterii ustaw sobie na nowo datę i czas w BIOSie.

:roll:

Przywróciłem “- Load Optimized Defaults”, zminiłem priorytet na cd-rom (1st) etc., instaluje, miejmy nadzieję, że pomoże…

Dodane 06.05.2013 (Pn) 17:25

Wziąłem stworzyłem na nowo partycję i włączyłem formatowanie ntfs normalne (wcześniej brałem szybkie, to robiło w 2 minuty) teraz bardzo pomału idzie, już 4 minuty, a tylko 2%.

Dodane 06.05.2013 (Pn) 17:30

Formatowanie wisi na 2% (dysk nie ma żadnych plików :confused: ) coś nie tak. Można włączyć reseta i od początku z wyborem formatowania szybkiego?

Dodane 06.05.2013 (Pn) 17:54

zerknijcie na tego screena: na środku jest wpis (… disabled)

img00284201305061750.jpg

Dodane 06.05.2013 (Pn) 17:55

i teraz jak włączam komputer, system staje i się zawiesza nie szuka sprzętu… nie sprawdza czy podłączony jest dysk i ram… na początku wiecha… o co chodzi…

Dodane 06.05.2013 (Pn) 18:55

Nie wiem jakim cudem, ale udało się… zainstalowane. Miejmy nadzieję, że będzie good.

Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w dyskusji. :slight_smile:

#-o dyski sata czyli seria ata ,mają zworki =D>

Dodane 06.05.2013 (Pn) 19:01

http://wdc-pl.custhelp.com/app/answers/ … b-ssd-oraz

pomocny link :smiley:

No ja dobrze napisałem.

Napisałem, że nie mają zworek master/slave, a nie że w ogóle nie mają :slight_smile:

Powiem Wam Panowie, że nawet po postawieniu nowego systemu i wgraniu sterowników. Komputer jak odpali się Firefoxa to się zawiesza i stoi, trzeba reseta walić i tak non stop. Ram ma 512, ale czy by miało to aż taki negatywny skutek…