Problem z zainstalowaniem windowsa

Dysk zrobiony pod linuxa. Juz nie ma zadnego systemu zainstalowanego. Chcialbym zainstalowac windowsa, czy jest jakis program aby sformatowac dysk na NTFS albo FAT. Bo jak uruchamiam plyte instalacyjna windowsa to wyslwietla sie ze nei ma dysku na ktorym moznaby zainstalowac windowsa. Prosze o pomoc

Tak to już jest po linuxe , najlepiej zrób to z dyskietki startowej(polecenie fdisk) np. Win 98 , usuń wszyskie partycje poczynając od “usuń partcje z poza DOS” i tak pokolei potem załóż partycje , potem możesz już z płyty instalacyjnej sformatować je na NTFS lub FAT.

I jeżeli najpierw nie widac dysku to powinien usunac te partycje?? i bez problemow wtedy bedzie ten dysk widoczny??

pod dosem dysk powinien być widoczny tyle tylko że troche dziwnie może być opisany , jeżeli dasz usuń partycje np. tą z poza dos a jej nie będzie to wypisze że jej nie ma będziesz próbował następną usunąć czytając dokładnie co fdisk wyświetla , dysk będzie prawidłowo widoczny dopiero po sformatowaniu.

Mam pytanie jeszcz jedno. Okazalo sie jak sie konsultowalem z kolega ze to wina dysku bo jest SATA. I ze mam sciagnac sterowniki i przy instalacji F6 i podac na dyskietce. Teraz mam pytanie cz to sa te sterowniki??

SP2004C HUTIL (ver.2.0)

http://www.samsung.com/support/products … index.aspx

Dysk Samsung S-ATA SP2004C

Bardzo prosze o odp

kfadrat sterowniki od sata masz na cd od płyty głównej. :slight_smile:

Skopiuj je na dyskietke. :slight_smile:

Skopiowalem na dyskietge, podczzas instalacji windowsa F6 pozniej wybieram dla win xp, chwile pokopiuje i to samo nie ma dysku na ktorym moznaby zainstaloowac windowsa i jedyna mozliwosc to F3 czyli wyjscie z instalacji :frowning:

Czy jest jakis inny sposob??

Spróbuj odpalić kompa z dyskietki startowej WIN98/ME i naprawić MBR dysku.

komenda FDISK /MBR po fdisk spacja i próbuj teraz odpalić instalację z płyty XP,zdejmij wszystkie patycje z dysku,załóż i sformatuj.

To samo spróbuj z konsoli R w XP(naprawa MBR) - poczytaj.

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=14270

Programy do formatowania typu PM w wersji 8.0 inne.

Podepnij pod innego kompa i próbuj,zdjąć partycje z całego dysku,założyć i sformatować.

Albo “wyzerować” dysk narzędziami diagnostycznymi ściągniętymi ze strony producenta dysku. Potem założyć nowe partycje i sformatować w systemie plików obsługiwanym przez WIN XP czyli NTFS lub FAT32

nie żebym wątpił w zdolności autora :slight_smile:

ale powinno sie jeszcze sprawdzic czy dysk jest wykrywany przez komputer (nie przez instalatora windows) widac to na ekranie BIOS’u… tam gdzie sie wyswietlaja informacje o procku i o wykrytych napedach… jak go tam nie ma… pewnie zle podlaczony… jak go nei ruszales a go nei ma… to pewnie wina sterow SATA (z takimi dyskami nie mam kontaktu - nie wiem jak to jest :slight_smile: )

Dysk w biosie jest widoczny, a komp jest nowy ma 3 dni wiec powinno byc wszystko ok.

Sprobuje jeszcze jak opisalisci.

Dzieki za pomoc :slight_smile: