Problem z zainstalowaniem xp na laptopie

Witam mam kupiłem laptopa toshiba eguium l40-17m psl49e chciałem zainstalować xp ale gdy wkładam płytę z xp wszystko sie ładuje a potem wyskauje komunikat żę w komputerze niema zadnych zainstalowanych dysków to weszłem do biosu i szukałem ustawień ahci ale nic tam takiego niema pomocy jak moge zainstalować nanim xp! !!

Musisz zintegrować sterowniki do twojego dysku S-ata z płytą instalacyjną Windowsa ! Po co zakładałeś dwa tematy ?

Problem bardzo popularny

Mogłeś użyć wyszukiwarki forumowej.

link do sterowników

no tak ale jak mam te sterowniki zintegrowac??

Programem Nlite

tylko ze ten link cos niechce dzialac cos zle musiałem skopiowac sprubuj jeszcze raz mi go przesłac :slight_smile:

klik Sterowniki najlepiej zintegruj programem winfuture xp iso builder… klik

hejka:) zintegrowałem sterowniki sata za pomocą programu Nlite i niemoge teraz odpalić tej płyty a w biosie niemam ustawien wogle zeby przestawić ahci na IDE pomużcie jak mam to zrobić !!

Ustaw napęd w biosie na 1st device…

to robiłem i nic niepomogło:( ja juz niewiem w jaki sposub moge zaintalować xp:(

A zrobiłeś w ogóle obraz bootowalny? Jeżeli nie zaznaczyłeś opcji obraz bootowalny w programie to się nie dziw, że nie działa… Swoją drogą najlepiej zrób to programem winfuture xp iso builder do którego link podałem kilka postów wyżej…

a masz instrukcje jak zintegrować sterownki tym programem co ty mi podałes bo tam jest po angielsku??:slight_smile:

Niestety instrukcja jest również po angielsku…

Dodane 15.04.2009 (Śr) 21:39

Proszę:klik Tłumaczenie nie jest idealne, ale zawsze coś… :smiley:

Hejka zintegrowałem sterownki tym programem winfuture xp iso builder,i nlite i płyta niechce odpalic a normalna płyta z xp odpala to jaki problem może byc z odplaeniem ja juz niewiem jak ja mam tego xp zainstalowac natym lapku:(

Dodane 16.04.2009 (Cz) 21:33

Jak integruje sterownki programem nlite i na koncu tam gdzie czeba stworzyc ten obraz to gdzie go trzeba utworzyc w jakim katalogu???

Bo nie robisz bootowalnego obrazu… Skoro nie możesz sobie poradzić jednym jak i drugim prgoramem, to możesz stworzyć obraz bootowalny w sposób opisany tutaj: http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/1705, … razem.aspx

OK dzięki wam juz poradziłem sobie juz mam zinstalowanego xp w laptopie jeszcze raz dziekuje wam:)