Problem z zainstalowaniem xp na laptopie

(12gregor) #1

Witam mam kupiłem laptopa toshiba eguium l40-17m psl49e chciałem zainstalować xp ale gdy wkładam płytę z xp wszystko sie ładuje a potem wyskauje komunikat żę w komputerze niema zadnych zainstalowanych dysków to weszłem do biosu i szukałem ustawień ahci ale nic tam takiego niema pomocy jak moge zainstalować nanim xp! !!

(Kamil2993) #2

Musisz zintegrować sterowniki do twojego dysku S-ata z płytą instalacyjną Windowsa ! Po co zakładałeś dwa tematy ?

Problem bardzo popularny

Mogłeś użyć wyszukiwarki forumowej.

link do sterowników

(12gregor) #3

no tak ale jak mam te sterowniki zintegrowac??

(Kamil2993) #4

Programem Nlite

(12gregor) #5

tylko ze ten link cos niechce dzialac cos zle musiałem skopiowac sprubuj jeszcze raz mi go przesłac :slight_smile:

(Piotrkijak) #6

klik Sterowniki najlepiej zintegruj programem winfuture xp iso builder... klik

(12gregor) #7

hejka:) zintegrowałem sterowniki sata za pomocą programu Nlite i niemoge teraz odpalić tej płyty a w biosie niemam ustawien wogle zeby przestawić ahci na IDE pomużcie jak mam to zrobić !!

(Piotrkijak) #8

Ustaw napęd w biosie na 1st device...

(12gregor) #9

to robiłem i nic niepomogło:( ja juz niewiem w jaki sposub moge zaintalować xp:(

(Piotrkijak) #10

A zrobiłeś w ogóle obraz bootowalny? Jeżeli nie zaznaczyłeś opcji obraz bootowalny w programie to się nie dziw, że nie działa... Swoją drogą najlepiej zrób to programem winfuture xp iso builder do którego link podałem kilka postów wyżej...

(12gregor) #11

a masz instrukcje jak zintegrować sterownki tym programem co ty mi podałes bo tam jest po angielsku??:slight_smile:

(Piotrkijak) #12

Niestety instrukcja jest również po angielsku...

-- Dodane 15.04.2009 (Śr) 21:39 --

Proszę:klik Tłumaczenie nie jest idealne, ale zawsze coś... :smiley:

(12gregor) #13

Hejka zintegrowałem sterownki tym programem winfuture xp iso builder,i nlite i płyta niechce odpalic a normalna płyta z xp odpala to jaki problem może byc z odplaeniem ja juz niewiem jak ja mam tego xp zainstalowac natym lapku:(

-- Dodane 16.04.2009 (Cz) 21:33 --

Jak integruje sterownki programem nlite i na koncu tam gdzie czeba stworzyc ten obraz to gdzie go trzeba utworzyc w jakim katalogu????

(Piotrkijak) #14

Bo nie robisz bootowalnego obrazu.... Skoro nie możesz sobie poradzić jednym jak i drugim prgoramem, to możesz stworzyć obraz bootowalny w sposób opisany tutaj: http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/1705, ... razem.aspx

(12gregor) #15

OK dzięki wam juz poradziłem sobie juz mam zinstalowanego xp w laptopie jeszcze raz dziekuje wam:)