Problem z zainstolowaniem Windowsa XP

Mam problem z instalacją windowsa xp z serivice pack 3.

Przede wszystkim jak Ci ma bootować płytę jak masz ustawione first boot hard drive. Ustaw first boot cdrom.

Zdjęcie już bo zainstalowaniu instalatora z Cd-rom.

Czyli system się już zainstalował mam rozumieć tak? Przy 2 oknie następuje restart i tak w kółko?

dokładnie.

Wydaje mi się, ze chodzi o przestawienie kontrolera IDE/SATA w tryb AHCI.

W Biosie nic takiego nie znalazłem.

Odłącz wszystko co zbędne od kompa wszystkie peny i urządzenia na usb które nie są potrzebne. Sprawdź czy kable nie mają luzów głównie od dysku. Ustawienia biosu załaduj do domyślnych później zmień tylko bootoowanie first hard drive ale nie ma takiej konieczności. Jak nie pomoże wyciągnij bateryjke jeszcze od biosu oczywiście nie muszę pisać, że na odłączonym zasilaniu i bez podłączonego zasilania bez baterii 15min niech “odpoczywa”. Po 15 min bateryjka na miejsce podłącz zasilanie i zobacz zachowanie kompa. 

Pogrzeb w BIOSie, to nie jest taka stara płyta główna. Gigabyte potrafi mieć to upchane głęboko.“Integrated peripherials” - zobacz czy przy kontrolerze dysku nie ma czegoś w stylu “SATA - Enhanced”. Oadaj jeszcze przy zarządzaniu energią (ACPI) - daj na S3.

jw

 

Na tej płycie powinna jeszcze być inna opcja/wybór bootowania.

Przy włożonej płytce z systemem podczas rozruchu komputera wciskasz klawisz F12.

Masz do wyboru bootowanie z CD/DVD etc.

  • Enter…

 

Instalacja systemu MS Windows XP - instrukcja

@bachus

Jak ustawie on-chip sata mode na Enhanced to na drugum zdjeciu tam gdzie pri master disk wszedzie widnieje NONE jakby nie wykrywal dysku i cd-rom

Zrestartowalem bios i acpi suspend type jest ustawiony od razu na S3(str)

Nadal brak rozwiazania.

Sam juz nie wiem co sie dzieje

@xman mam taka opcje jednak ona nie rozwiazuje problemu :-/

@xman

Wg. Instrukcji, którą umieściłeś mi nie wchodzi punkt 10 tylko naprzemiennie obraz ze zdjecia nr 1 i 2.

Korzystalem z 3 różnych płyt.

Komputer ma tylko wbudowana karte graficzną, może tutaj trzeba cos przestawic?

Moze na etapie 2 tej instalacji trzeba nacisnac F6 i dograc jakis sterownik?

Wg mnie problem z dyskiem twardym daj screena spod F8 z programu MHDD.

 

http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html