Problem z zajmowaniem miejsca na dysku C:

Witam. Mam dziwny problem w systemie XP. Od pewnego czasu na dysku C: mam wahania wolnego miejsca od min. 4,00 KB do max. 570 MB. Weźmy sytuację, że mam np. 56 MB w/m (wolnego miejsca). Gdy wyczyszczę dwudniową historię przeglądania w Google Chrome, robi się już do 200 MB w/m. Gdy odinstaluję jakiś program na tejże partycji, robi się… 150 MB :o To oznacza, że pomniejszyło mi się miejsce :shock: Tak samo, gdybym miał 56 MB w/m i opróżnił kosz, robi się więcej miejsca. Ale wystarczy 25 min. bawienia się w Virtual PC 2007 i znów się zmniejsza. A wszystko zaczęło się od dosłownie 2 minutowego wyłączenia antywirusa, bo myślałem, że to pomoże w działaniu pewnej gry… i gra zadziałała, ale okazało się, że wcale nie musiałem tymczasowo wyłączać antywirusa bo chodziło o co innego :-x… ale nie zmieniajmy tematu. Baaaardzo was proszę o pomoc! Nie wytrzymam tych wahań wolnego miejsca. Odinstalowałem dosłownie wszystko, co się dało… i nic.

Przeczyść kompa… Ja używam Ashampo WinOptomizer do tego, ale on jest płatny… tu z darmowych polecaja np. ccleaner

Dzięki, spróbuję i napiszę, czy działa.

Może wyłączenie hibernacji w opcjach zasilania zwolni trochę miejsca jesli ta funkcja nie jest Ci potrzebna. Możesz wyłączyć opcje przywracania systemu na partycjach nie systemowych. Darmowy CCleaner oprócz czyszczenia śmieci plikowych i rejestru pozwala na usuwanie punktów przywracania i można pousuwać te starsze dodatkowo zwalniając miejsce. Defragmentowanie dysku nie zalecane dla dysków ssd a dla hdd podobno zalecane dopiero jak zaczyna defragmentacja przekraczać 10% ale możesz sprawdzić czy i ile wolnego miejsca przybędzie .

dirt3films , popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Czy można usunąć te pliki z NOD32 ? :

http://img819.imageshack.us/img819/299/1gbh.jpg

Jeden plik zajmuje ponad 1GB, a to dużo…

Stan aktualny miejsca wolnego na C: to 295 MB.

Według załączonego screena wygląda że to są pliki z kwarantanny. Zobacz przez NOD-a co się znajduje w kwarantannie i może się da namierzyć z czego jest ten plik i czy będzie mozliwe do usunięcia. Czy to jest plik z katalogu Windows mozna podejrzewać że będzie systemowy albo inny uzytkownika filmy gry. Trochę dużo tych plków w kwarantannie może ktoś się dołączy czy to jest normalne w NOD-ie że jest ich tyle a najlepiej jakbyś zadał pytanie w dziale bezpieczeństwo . Może daj lecz czy przeskanuj czy zostało wyleczone żeby mozna było przywrócić niektóre pliki czy dalej mają siedzieć.

@hirem

Dużo plików bo miałem kiedyś dużo wirusów :oops:

Ale OK, usunąłem wszystko i mam już wolnego miejsca 1,54 GB :roll:

Będę coś jeszcze w przyszłości kombinować.

Może przeskanuję system…

Dzięki wszystkim za pomoc.

EDIT:

Chciałem jeszcze dodać, że po usunięciu plików kwarantanny nie widzę niestabilności systemu :smiley:

Jeżeli chcesz zobaczyć gdzie ucieka Ci wolne miejsce polecam użyć programu SpaceSniffer

http://www.uderzo.it/main_products/space_sniffer/

Dynamicznie aktualizuje on drzewo katalogów i w łatwy sposób można wyśledzić w jakich lokalizacjach pojawiają się nowe pliki.

Ubywanie wolnego miejsca po codziennym użytkowaniu bez instalowania nowych programów rzędu 570 MB nawet więcej np. 750 MB . Na dzisiejsze czasy nie jest niczym szczególnym. Proponowany program przez Dimm , jesli Cię zainteresowało monitorowanie ubywanie wolnego miejsca jak najbardziej możesz używać i sprawdzać. Tyle pojemności ubywania co wyżej napisane mogą być przez zgromadzone pliki tymczasowe , po przeglądaniu internetu jak jeszcze oglądasz jakieś wideo online. Po restarcie kompa wolne miejsce może się powiększyć. Można używać darmowy CCleaner i przeskanować śmiecie do usunięcia. Dodatkowo używam tak jak rradek21 , Ashampo WinOptomizer i też jakieś śmiecie dodatkowo znajdzie. Możesz upolować program Ashampo poprzez miesięczniki komputerowe może są nawet darmowe starsze wersje choćby na dobrych programach. Jesli ubywało by miejsca powyżej 1GB nic nie instalując to wtedy rzeczywiście można się zaniepokoić.