Problem z zakończonymi procesami


(danyll) #1

Otóż problem jest w tym, że w menadżerze zadań w zakładce Procesy widoczne są aplikacje/gry które zostały zamknięte i nie są one czyszczone z pamięci:/ W programie do optymalizacji zaznaczyłem usuwaj nieużywane biblioteki dll ale to i tak nic nie daje.. Jak to naprawić?


(Grzech U007) #2

Może problemem jest właśnie ten program do optymalizacji? Jak ręcznie próbujesz wyłączyć proces to wszystko odbywa się bez żadnych problemów? Sprawdzałeś też czy na komputerze nie ma jakiegoś szkodliwego oprogramowania?


(danyll) #3

Program ten nie jest szkodliwy ponieważ zawsze po formacie go używałem do optymalizacji systemu i wszystko było ok. Problem jest teraz, nie wiem od jakiego czasu ale zauważyłem to jak wychodząc z gry na chwilę chciałem ją uruchomić 2 raz to wyświetlało że gra jest już uruchomiona, patrzę w menadżer zadań i rzeczywiście, jest jej proces mimo tego że zamykałem grę z jej menu.


(Kubek1200) #4
  1. A po jakimś czasie się wyłączają? sprawdź

  2. W procesach proces gry w polu "użycie pamięci" spada?


(danyll) #5

Problem sam się rozwiązał, ale nie wiem jak:/ Prawdopodobnie przez to, że uruchamiałem grę w systemie zgodności z windows 98/me bo to starsza gra jest:) Działa na xp normalnie ale lepiej się gra jak jest uruchomiony tryb zgodności. Na razie nie zaobserwowałem żeby pozostawała w RAMie ale wcześniej to była i była a zużycie pamięci nie spadało znacząco, nie było jej na pasku ani w trayu, a czasami nawet w procesach to uruchamiałem jeszcze raz i nic, i nagle dwa procesy ry wyskakiwały:/ Taki zonk.