Problem z załączeniem komputera

(Andrzejania) #1

Witam chciałbym się was zapytać o napuchnięte kondensatory na płycie głównej.Przy karcie graficznej zauważyłem dwa napuchnięte kondensatory i teraz moje pytanie czy przez te kondensatory może się komputer nie włączyć czyli jak by to ująć nie załącza się monitor,monitor jest sprawny ,sam komputer się włącza cd-rom też działa bo tacka od niego się wysuwa ale monitor się nie włączy ,karta graficzna była sprawdzana na innym komputerze i jest sprawna.Jak się włącza komputer to się zapala zielona dioda ale nie słychać charakterystycznego pyknięcia-sygnału dźwiękowego i czy to może być związane z tymi kondensatorami czy jak je wymienię to wszystko wróci do normy.

(Grosjean) #2

Gwarancji na to nie masz, ale bardzo duże prawdopodobieństwo że to właśnie przez kondensatory, to i owszem.

Przy okazji sprawdź czy zasilacz trzyma odpowiednio napięcia, bo często przez to też mogą padać kondensatory.

(Tomasz Gorczyca) #3

Cześć

Tacka od CD wysuwa się bo przepływa prąd przez podzespoły.

Jezeli masz możliwość aby nie kupować a tylko zamienić sprawdź najpierw zasilacz.Wymiana kondensatorów powinna pomoc.

Tylko zadaj sobie pytanie czy jesteś w stanie to sam zrobić.

PS:A pamieć sprawdzałeś.Jezeli masz dwie kości to wyjmij najpierw jedna i spróbuj załączyć komputer a później zrób odwrotnie

(Ja$) #4

Kolego, na twoje pytanie odpowiem - TAK.

Wymień wszystkie "spuchnięte" kondensatory i się nie nawet nie zastanawiaj, również i te które mają lekko wybrzuszone denka. Kup kondensatory z oznaczeniem 105`C LOW ESR, oczywiście o takiej samej pojemności i napięciu pracy. Koszt kondensatorów jest niewielki lecz sama ich wymiana wymaga umiejętności posługiwania się lutownicą. Pamiętaj też o tym, że kondensatory elektrolityczne mają swoją biegunowość + i - nie wlutuj ich odwrotnie.

Powodzenia.

Tu masz sklepy:

http://mselektronik.pl/kondensatory/ele ... w-esr.html

http://lmgtfy.com/?q=kondensatory+elekt ... e+Low+ESR#