Problem z załączeniem laptop toshiba

mam lapka od półtorej roku firmy toshiba i jak dotąd chodził bez zarzutu ale od kilku dni zaczął sie wieszać tak że trzeba było restartować

wczoraj po takim restarcie już nie potrafi wgrać się windows (vista)

-załącza sie bios i niby zaczyna wgrywać windowsa ale pojawia się czarny ekran i to wszystko

-mam płytkę z niby-vistą czyli taką ze sklepu ale po włożeniu i próbie dogrania kończy się tym samym

-po włożeniu płytki z XP w trakcie wgrywania pokazuje błąd wgrywania -sprawdz czy na dysku jest wystarczająco miejsca

-sprawdzałem w biosie pokazuje dysk

Ja mam stacjonarke PC więc tu w miare daje sobie rade ale lapek jest kobiety więc szczerze troche zielony jestem co tam mogło sie poj…

sam podejrzewam czy nie padł dysk ale może ktoś będzie lepiej wiedział co sie mogło stać i jak to spawdzić/naprawic

nie lubie servisów a jak miał bym już oddać wole wiedzieć co jest nie tak bo zdaża się że ludzie w servisie mniej wiedzą o sprzęcie niż ja :stuck_out_tongue:

z góry dzięki za wszelką pomoc !

zaczął się wieszać czyli coś z dyskiem może być. Laptop jeszcze pół roku na gwarancji z danymi na dysku się możesz pożegnać dysk do wymiany pewnie ale przedtem odłóż laptopa na dzień i nie włączaj go i spróbuj pod wind XP wszystkie partycje usunąć i podzielić odnowa i zainstalować może coś pomoże a jak nie to gwarancja :slight_smile:

W tym konkretnym przypadku kolesie z serwisu będą wiedzieć dużo więcej niż Ty. Gwarantuje.

-problemem z xp jest to że nie potrafi dograć plików ! nie dochodzi mi do opcji gdzie moge coś robić z prtycjami itp już po uruchomieniu z płytki po chwili ładowania wyskakuje ten błąd

-a że coś z dyskiem to tylko moje podejrzenia

-problem może być też z gwarancją (tu moja wina) bo nie dopatrzyłem i chyba była na rok poza tym był z domaru bydgoszcz który w zeszłym roku padł :confused:

miałem podobny problem spotkało mnie to po aktualizacji Windowsa Visty.Nie startuje przywracanie,naprawa,wgranie nowego systemu. Po starcie czarny ekran.Nie da się wgrać nowej czystej Visty ani XP, jak u Ciebie.Dysk twardy do wymiany.Zgłoś usterkę do serwisu.Była to Toshiba 300 nie pamiętam dokładnie symbolu.Toshiba jest na 2 lata.Powiedzą ci w serwisie.A skąd to nie ma znaczenia. Znajdź najbliższy na stronie firmowej Toshiby tam są numery telefonów,przedzwoń prześlij i odbierz naprawiony.