Problem z załadowaniem systemu, Vista nie uruchamia się

Witam. Mam wielki problem… Dzisiaj w jakże piękny dzionek, padł mi laptop… Ni z tego ni z owego, włączam i mam martwą pętlę, przechodzi ładowanie BIOS-u (wyświetlanie loga ASUS), pokazuje mi się opcja wyboru uruchomienia systemu (Tryb awaryjny itd), lecz czego nie wybiorę, to samo = chwilę wyświetla czarny obraz, na moment ledwo widoczne jest logo ładowania systemu i pasek, przez ułamek sekundy pokazuje się niebieski ekran i na tym koniec, od nowa się zaczyna ;/ Po załadowaniu płytki recovery mogę tylko reinstalować system, nie mogę go naprawić ;/

Ma ktoś jakąkolwiek logiczną radę ?

A nie instalowałeś ostatnio żadnych programów ?

Instalowałem, Ad-Aware 2008 i Comodo Cleaner. Ale dopiero dzisiaj mi coś padło, oba programy instalowałem 3 dni temu

Uruchom kompa z płytki instalacyjnej Visty (jeżeli posiadasz nie recovery producenta lapka tylko oryginalną od MS) i użyj przywracania systemu.

Opis środowiska WinPE Visty -> KLIK

Jeżeli nie posiadasz płyty to ściągnij, wypal i napraw komputer

http://neosmart.net/blog/2008/windows-vista-recovery-disc-download/

Jest to legalny obraz płyty zawierający tylko samo środowisko WinPE. Tego typu płytę możesz nawet sam przygotować -> Tworzenie dysku odzyskiwania systemu Windows Vista

Hmm dałem lapka do serwisu. Coś jest nie tak z pamięcią operacyjną… Udało mi się wyświetlić kod błędu, pierwsza linia miała coś takiego:

0x0000007b

a to jeśli się nie mylę należy do pamięci rozruchowej. Podejrzewam że to coś z BIOS-em, ale nie mam jak się dostać do tego, w którym mogę zmieniać napięcia itp. A sam wolę nie grzebać w bebechach jak mam gwarancję ^^

Dzięki za pomoc ogólnie

Też to miałem. Wystarczy przywracanie syst. 1 raz po zainstalowaniu aktualizacji 2 po tym jak ComboFix mi usunął pliki systemowe

Hmm dziwne, bo ja właśnie też po aktualizacji systemu to mam ;p

Ale przywracania i tak nie mam za bardzo jak zrobić, bo wyłączone mam… Wiem że idiotyzm ;]

EDIT:

Hmm… chyba zadziałała ta płytka. Chociaż od 5 minut to samo mi wyświetla, ale chyba naprawia ;]

EDIT2:

Tak, jak myślałem… wyłączone przywracanie systemu i d**a… nie zrobię nic sam… muszę do tego serwisu oddać… ;/

Witam.

Może ktoś z Was napisać która aktualizacja powoduje ten problem?

Chciałbym wiedzieć na przyszłość dla świętego spokoju.

W moim przypadku nie była to aktualizacja, tylko jakiś błąd sprzętowy, coś z RAM-em. Dałem do serwisu i zrobili.