Problem z zalogowaniem się do swojej sieci

Wiam,

mam jeden komuter z internetem kablowym oraz do niego adapter wi-fi usb, windows xp

drugi komuter z wbudowaną kartą wi-fi i vistą

Chcaiłbym połączyć te 2 komputery w sieć typu ad-host (komuter-komputer) mam z tym problem.

Na komputerze z vistą włączam kreatora i po kolei robie sieć bez żadnych zabezpieczeń. Podłączam się (oczekuje na przyjęcie drugiego kompa) W komuterze z xp wyskakuje że wykrył sieć i to jest ta którą zrobiłem. Klikam połącz, na kompie z vistą widzi że podłączył się a na tym z xp pisze “pobieranie adresu sieciowego” (na obu kompach trójkącik przy ikonce). Niestety ciągle napis o pobieraniu adresu jest aż się samo rozłącza i vista pokazuje że coś ustawić zabezpieczenia a po chwili się też rozłącza.

Z szyfrowaniem też próbowałem - to samo

mam antywirus norton ale nie wiem jak go wyłączyć żeby nie było żadnej ochrony

Robie to bo chce żeby na laptobpie był net.

Sieć innego typu w ogóle nie chce działać bo potrzebny jakiś punkt dostępu, ruter, a ja nie mam żadnego przekaźnika jedynie te 2 karty.

proszę o pomoc :slight_smile:

P.S. czy da rade sieć typu ad-host zrobić na xp i żeby komp z vistą się podłączał?

W dniu 05.05.2008 , o godzinie 18:29 został dopisany post przez omen12345

Właśnie sam rozwiązałem problem wyłączając firewall, ale mam problem typu jak zrobić żeby dostęp był nie tylko lokalne, ale lokalne i internet