Problem z "zamarzaniem' kompa (ekran i dźwięk)

Witam wszystkich forumowiczów,

Zwracam się do was z prośbą o pomoc w następującej sprawie…

To napisałem na innym forum niecały tydzień temu…

W ciągu tego tygodnia udało mi się znaleźć przyczynę zwiech przy uruchamianiu Windowsa - był/jest nią oprogramowanie gainwardowskie ExpertTool do karty grafiki (GF7800GS 512MB). Po wyrzuceniu tejże aplikacji ze startupu Win ładuje się w porządku. Natomiast jeśli chciałbym ją ponownie odpalić, komp od razu się zawiesi. Ponadto problem w grach nie ustępuje - w niektórych się resuje, w niektórych zatrzymuje się obraz i zapętla dźwięk - czyli generalnie to samo co było. Co ciekawe nie dzieje się tak we wszystkich grach (np. w TRA nie zawiesił się ani razu ale już na przykład w ArmA jakieś 15 razy, czego wczesniej, jak już wspominałem, nie robił !!

Mój sprzęt:

P4 Core2 duo 2,4 ghz (E6600)

ASRock 4Dualcore- VSTA (złącze AGP i PCIe, 2 sloty DDR2 i 2 sloty DDR)

GAINWARD GF 7800GS 512 MB (AGP 8x)

2x1024MB DDR2 667 (Kingston)

Zasilacz Chieftec 400W

Pozdrawiam,

psmk

ojej… kto normalny kupuje do C2D E6600 tak lipną płytę i kartę pod AGP :?

sprawdź kondensatory na płycie, chociaż przy szefie mało prawdopodobne, że to one zawiniły… nie instaluj tych sterów od gainwarda, ściągnij stery ze strony nvidii i zobacz…

moze to być wina płyty…

karta 800zł… za tą cenę miałbyś 7900gt a może nawet 7900 gto (łatwo modowalny na gtx), nie wiem kiedy komp był kupowany :stuck_out_tongue:

coś mi się wydaje, że to wina płyty…

Ściągnąłem najnowsze sterowniki, sprawdziłem też poprzednie, problem występuje nadal. Tak jak mówiłem - stało się to nagle bo wszystko chodziło wcześniej ok. A na temat sprzętu nie będę podejmował dyskusji, na razie mam to co mam i w najbliższym czasie nie bedę w stanie zmienić.

zainstaluj jeszcze raz directx 9 (najnowszą wersję)

jak nie pomoże to zrób może tak:

  1. Zainstaluj DSJ3 :mrgreen:

  2. Odpal i weź skocz w jakiś zawodach

  3. Wyłącz

  4. Odpal grę w tą którą chcesz grać

Ja tak robie, gdyż nie wiem czemu ale płyta chyba ma konflikt sprzętowy ze zintegrowaną dźwiękówką :lol: i każda gra z miejsca się zawiesi lub wyświetli artefakty…

P4 Core2 duo ?? chyba bez tego P4:]

Dla pewności zmierz temu chieftecowi napięcia miernikiem

Winne okazało się złe ustawienie PCI Latency w BIOSie (doszedłem do tego wymieniając poszczególne podzespoły i zasilacz)… Tak na przyszłość…

Przy czym nadal mam problem z przegrzewaniem się procka (dochodzi nawet do 80 stopni, powyzej tej granicy zazwyczaj się wyłącza do ostygnięcia). Zamówiłem nowy wentylator i pastę.