Problem z zamianą ścieżki dźwiękowej w pr.Video Deluxe 14

Witam zakupiłem niedawno oprogramowanie Video Deluxe 14 firmy MAGIX i mam problem jak w nim zrobić ruchome menu oraz zamienić fonię w filmie to znaczy mam tu na myśli usunąć całkowicie fonię oryginalną w filmie i nato miejsce podłożyć o takim samym oczywiście czasie ścieżkę dźwiękową z pl.lektorem mam tu na myśli film WEJŚCIE SMOKA i jak można to jeszcze zsynchronizować bo przeważnie nawet gdy mi się udało podmienić dźwięk w innych programach nigdy nie było dokładnie synchronizacji obrazu z dźwiękiem zawsze obraz wyprzedzał o sekundę lub dwie dźwięk albo na odwrót.Będę wdzięczny za pomoc może już ktoś od dłuższego czasu pracuje na tym oprogramowaniu i wie jak to zrobić.Zawsze zgrywam i montuję do formatu MPEG 2 czyli dvd nigdy jakieś formaty typu divix itd.u mnie niestety liczy się jakość nie ilość dlatego jak już wsp.chciałbym obraz dać z płyty dvd a dźwięk z pl.lektorem dołączyć do tego i odpowiednio zsynchronizować całość.Dużo starszych filmów na dvd nie posiada pl.lektora dlatego obraz chcę dać z płyty dvd a dźwięk w systemie wav z nagranego wcześniej filmu na stacjonarną nagrywarkę dvd a potem jak już będzie to miało ręce i nogi innym programem dźwięk z zwykłego stereo przerobić na pełny Dolby Digital 5:1 tu nie będzie problemu z tym bo wiem jak to zrobić , martwi mnie tylko podłożenie dźwięku i synchronizacja dlatego szukam pomocy tutaj i proszę o nią.